Materiał Partnera Wykończenie elewacji – kamień naturalny

Wykończenie elewacji – kamień naturalny

Jako że elewacja, podobnie jak dach, postrzegana jest jako wizytówka domu, wiele uwagi trzeba poświęcić jej jednocześnie oryginalnemu i estetycznemu wykończeniu. Klienci mogą skorzystać z materiałów standardowych, do których zaliczają się różnego rodzaju tynki oraz farby. Coraz częściej można jednak spotkać elewacje wykończone w sposób o wiele bardziej spektakularny. Mowa tu o kamieniu, który każdemu budynkowi jest w stanie nadać niepowtarzalnego wyglądu. Co warto o nim wiedzieć?

Elewacja z kamienia – kamień naturalny

Wykorzystanie kamienia naturalnego jako materiału elewacyjnego to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy jednocześnie cenią sobie trwałość oraz walory estetyczne. Co jednak trzeba wziąć pod uwagę przed wyborem konkretnego rodzaju kamienia? Przede wszystkim chodzi o klimat, który na terytorium Europy Środkowej bywa absolutnie zmienny. Dlatego właśnie, aby uchronić się przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami, polscy inwestorzy nie powinni brać pod uwagę marmuru, który podatny jest nie tylko na degradacyjny wpływ wilgoci, ale także na dynamiczne zmiany temperatury, które w Polsce zdarzają się nawet w środku lata.

Jakie skały sprawdzą się zatem najlepiej? Na elewacjach najczęściej zobaczyć można piaskowce, dolomity i lekkie wapienie, w postaci odpowiednio obrobionych już płytek. Przed zakupem konkretnej okładziny zewnętrznej z kamienia, warto najpierw zobaczyć ją na wystawkach, które dostępne są u najlepszych producentów i ich dystrybutorów. Zalicza się do nich firma Parbet, która od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie łatwego i atrakcyjnego cenowo dostępu do różnego rodzaju materiałów betonowych i nie tylko. Co jeszcze trzeba wiedzieć o elewacji z kamienia?


Elewacje kamienne – kamień syntetyczny

Wszyscy ci, którzy mimo wszystko obawiają się o to, że wybrany przez nich kamień naturalny może nie podołać trudnym warunkom atmosferycznym tej części świata, mogą skorzystać z równie atrakcyjnej oferty na kamień syntetyczny, nazywany również sztucznym. Co to takiego? Specjaliści mianem tym określają zarówno wyroby betonowe, jak i konglomeraty kamienne. W dużym uproszczeniu to nic innego niż mieszanina kruszywa kamiennego z cementem, a także z dodatkiem pigmentów i plastyfikatorów.

Czy kamień sztuczny ustępuje w czymś kamieniowi naturalnemu, jeśli chodzi o wykończenie elewacji? Okazuje się, że nie, a w niektórych przypadkach, ze względu na możliwość modyfikacji proporcji poszczególnych składników jest nawet od niego trwalszy. Kamienie syntetyczne są również nieco lżejsze, dlatego uznaje się je za łatwiejsze w montażu.

Opracowanie:

Parbet Łukasz Arasimowicz

Danówek 16

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas