Materiał Partnera Wykańczanie domu z firmą budowlaną

Wykańczanie domu z firmą budowlaną

Kiedy budujemy nasz nowy dom, czasami wydaje nam się, że postawienie ścian, fundamentów i dachu oraz montaż instalacji sanitarnych to w zasadzie najważniejsze aspekty. W końcu, kiedy dom już stoi, praktycznie można się do niego wprowadzać, prawda? Otóż nic bardziej mylnego, bowiem czekają nas jeszcze czasochłonne prace wykończeniowe, które mogą trwać równie długo! Aby wszystko odbyło się sprawnie, warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Co wchodzi w skład prac wykończeniowych? 

O domu, w którym zamontowano już instalacje odpowiadające za dostarczanie prądu, wody czy gazu, mówi się, że jest w stanie deweloperskim. W praktyce oznacza to, że przed wprowadzeniem należy jeszcze przeprowadzić prace wykończeniowe. Co to oznacza?

W pierwszej kolejności ukrywa się instalacje sanitarne, które są widoczne, następnie ściany i sufity pokrywa się tynkiem. To również jest odpowiedni moment na montaż sufitów podwieszanych czy dodatkowych ścianek działowych.

Zanim ściany zostaną pomalowane, trzeba je oczyścić i wygładzić - wygładzanie nie jest konieczne, kiedy zamierzamy położyć na ścianach tapetę albo inne ozdobne materiały.

W tak przygotowanym mieszkaniu można zamontować kontakty, włączniki światła, krany, kratki wentylacyjne, czyli wszystkie elementy instalacji sanitarnych, które są widoczne. Na samym końcu zwykle montuje się podłogę.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Może się wydawać, że prace wykończeniowe to błahostka, z którą z pewnością poradzimy sobie samodzielnie - nic bardziej mylnego! Nazwa tych czynności może wprowadzać w błąd, bowiem w rzeczywistości wykańczanie mieszkania to ogrom pracy, wymagający rozmaitych umiejętności budowlanych, specjalistycznego sprzętu, a także dużego nakładu czasu.

Decydując się na skorzystanie z usług firmy takiej jak T.D.BUD, mamy pewność, że naszym domem zajmie się zespół doświadczonych profesjonalistów. Taka decyzja da nam również gwarancję, bo każda wykonana praca będzie zabezpieczona. Jeżeli coś pójdzie nie tak, ktoś popełni błąd podczas układania paneli czy montażu gniazdek albo przełączników, będziemy mieć możliwość złożenia reklamacji na daną pracę.

Kiedy wybierzemy firmę i podpiszemy z nią umowę, w której zostanie wyszczególniony zakres usług, z jakich zamierzamy skorzystać, będziemy mogli skupić całą uwagę na aranżacji wnętrza domu, na wyborze koloru farb, wzorów tapet czy rodzaju paneli, które zostaną położone na podłodze. Nie będzie trzeba myśleć o pracach wykończeniowych - w końcu zajmą się nimi fachowcy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas