Artykuł sponsorowany Wydzielanie pomieszczeń w gabinecie fizjoterapii – jakie ścianki wybrać?

Wydzielanie pomieszczeń w gabinecie fizjoterapii – jakie ścianki wybrać?

Przeprowadzanie zabiegów z zakresu fizyko- i fizjoterapii wymaga nie tylko poprawnego dopasowania charakterystyki ćwiczeń do potrzeb pacjenta, ale też zapewnienia mu właściwych warunków w czasie np. rehabilitacji. W gabinetach, w których jest to konieczne, dobrze sprawdzają się lekkie ścianki działowe z wysokociśnieniowego laminatu HPL. Sprawdź, jakie są ich najważniejsze zalety!

W jaki sposób należy przygotować gabinet fizjoterapii?

Działanie lecznicze realizowane przez podmioty medyczne może być wykonywane w różnych miejscach. Warunkiem jest ich przystosowanie do określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia norm. Zarówno w placówce rehabilitacyjnej, jak i lokalu mieszkalnym, niezbędne jest wydzielenie pomieszczenia, w którym będą prowadzone zabiegi. W przypadku nieruchomości użytkowych z rynku wtórnego oznacza to najczęściej konieczność modyfikacji ich rozkładu poprzez dodanie lekkich ścianek działowych. Uwzględnia się je również przy wznoszeniu nowych obiektów, w których docelowo ma powstać gabinet fizyko- bądź fizjoterapii.

Warto przy tym wspomnieć, że prowadzenie działalności leczniczej w tym zakresie może dotyczyć pojedynczych budynków, ale też zespołów składających się z kilku czy kilkunastu takich konstrukcji. Firma Sanipol Sp. z o.o. jest producentem m.in. ścianek działowych z płyt HPL, czyli laminatów wysokociśnieniowych. Dzięki sporym możliwościom ich konfiguracji można spełnić kolejny warunek przygotowania gabinetu fizjoterapii – dopasować pomieszczenie tak, by można było w nim swobodnie umieścić niezbędne urządzenia, aparaturę i inne elementy używane podczas zabiegów.

Ścianki działowe HPL – dlaczego sprawdzą się w gabinecie fizjoterapii?

W przypadku opisywanych działań leczniczych nierzadko do ich realizacji wykorzystuje się wodę. Mowa m.in. o hydroterapii, która pomaga przy rozmaitych schorzeniach. Popularne wśród pacjentów jest również ciepłolecznictwo. Przy zabiegach z tego zakresu zwiększa się temperaturę określonych okolic ciała. Ciepło mokre przekazuje się również dzięki wodzie w ramach peloido- oraz balneoterapii. Każda z wymienionych metod sprawia, że w gabinecie panuje podwyższona wilgotność.

To kluczowy czynnik w kontekście dopasowywania właściwych materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych do takich miejsc. Ściany działowe HPL są w tym wypadku doskonałym rozwiązaniem ze względu na wodoodporność materiału, z którego zostały wykonane. Płyty warstwowe nie absorbują wilgoci, są łatwe w czyszczeniu, wytrzymałe i jednocześnie lekkie, co pozwala w krótkim czasie przygotować za ich pomocą punkt do realizacji zabiegów w ramach fizyko- bądź fizjoterapii.

Opracowanie:

Sanipol Sp. z o.o.

Międzyrzecz , Poznańska 106

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas