Materiał Partnera Wybuduj mały domek letniskowy z drewna!

Wybuduj mały domek letniskowy z drewna!

Posiadasz działkę nad jeziorem, czy przy lesie? A może planujesz zakup większego terenu i otworzenie ośrodka wczasowego? W oby przypadkach stawianie na drewniane domki letniskowe to opłacalna inwestycja, z której rozwiązań korzysta coraz większa liczba Polaków. Dowiedz się zatem razem z nami, z jaką firmą zbudować tego typu obiekt, jak go wyposażyć, a także, jaki wybrać dla niego styl architektoniczny.

Domki letniskowe – styl architektoniczny?

Domki letniskowe mogą być wykonywane w różnej technologii. Wielokrotnie tworzy je się w modelu kanadyjskim, bądź też z bali. Mogą one przybierać góralską stylistykę, tę nadmorską, czy też klasyczną, wiejską, rustykalną, awangardową, industrialną, oraz popularną skandynawską.

Warto wiedzieć bowiem, że często to od materiałów wykończeniowych zależy to, jak dany dom będzie wyglądał. Dla przykładu poszycie dachowe z blachodachówek i biała elewacja, mogą wskazywać na wspomniany skandynawski charakter; trzcinowy dach i surowe, nieobrobione drewno, świetnie sprawdzą się przy tworzeniu wiejskiego klimatu; a domki z przeszklonymi elewacjami i płaskim lekko podniesionym dachem, idealnie sprawdzą się dla osób kochających awangardę oraz modernizm.

Domki letniskowe – powierzchnia

Jeśli nasz domek letniskowy, chcemy traktować, jako składzik na narzędzie i możliwość szybkiego schronienia się przed deszczem oraz burzą, najlepiej stawiać na konstrukcje poniżej 30 metrów kwadratowych zabudowy. To pozwoli nam uniknąć konieczność przechodzenia przez procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę.

W przypadku jeśli jednak nasz drewniany dom, ma pełnić funkcję elementu większego ośrodka wczasowego, lub oazy spokoju od wielkomiejskiego zgiełku, warto postawić na większe konstrukcje. Pamiętaj bowiem, że traktując dom letniskowy, jako miejsce spędzania ciepłych wakacyjnych dni, nie musimy martwić się o to, że większa powierzchnia doprowadzi do konieczności opłacania wysokich rachunków za ogrzewanie.

Domek letniskowy – wersja podstawowa, czy też „luksusowa”

Jeśli chodzi o domki letniskowe, warto wiedzieć, że przygotowuje się je w dwóch wersjach. Często tej prefabrykowanej, która nie uwzględnia wykonania szeregu instalacji wewnętrznych, jak i w opcji ze wszystkimi ważnymi instalacjami, które nawet pozwolą na odbieranie sygnału telewizyjnego oraz Internetu. Dzisiaj wielokrotnie zamówienia na domki letniskowe, dotyczą przygotowania przestrzeni pod klucz, które zakładają również wykonanie pięknej kuchni oraz łazienki. Obiekty posiadają zatem również sypialnie i miejsca relaksu – salony.

W poszukiwaniu dobrego wykonawcy

Dobry wykonawca domków drewnianych, jest w stanie zaproponować różne ich wersje. Mowa tutaj nie o stylistyce architektonicznej, ale o metodologiach wznoszenia. Uwagę zwrócić również należy, na to, jakie drewno wykorzystuje dany wykonawca, i czy dana firma oferuje konstrukcje katalogowe, oraz te na specjalne zamówienie, według projektu klienta. Polecanym przedsiębiorstwem, które wyróżnia się dużym doświadczeniem branżowym, jest zatem firma Budowa I Remont Domków Letniskowych - Roman Skiba. To ona jest również w stanie przeprowadzić remonty oraz modernizacje już istniejących obiektów z drewna!

 

Podziel się