Materiał Partnera Wybór filtra do wody. Na co zwrócić uwagę?

Wybór filtra do wody. Na co zwrócić uwagę?

Picie 2 litrów wody dziennie powinno być nawykiem każdego z nas. Jednak kupowanie butelkowanej wody przynosi duże szkody nie tylko dla naszej planety, ale także dla naszego portfela. Z pomocą przychodzą filtry do wody. Pozwalają one na zmniejszenie ilości wyrzucanych do śmieci plastikowych butelek o kilkadziesiąt procent. Na rynku występuje jednak niezliczona ilość systemów filtrujących, a wybór odpowiedniego może przysporzyć wielu problemów. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze filtra? Jak dostosować filtr proporcjonalnie do naszych potrzeb?

 

Ile wody zużywamy i jak bardzo jest ona zanieczyszczona?

Przed wyborem odpowiedniego filtra musimy zadać sobie kilka pytań. Na początku powinniśmy wziąć pod uwagę ilość zużycia czystej wody w ciągu dnia. W przypadku osób o małych potrzebach, wystarczające będą filtry dzbankowe. Jeśli jednak nasze zużycie jest dużo większe, musimy zastanowić się nad bardziej rozbudowanym urządzeniem, np. filtrami do wody montowanymi bezpośrednio do ujścia. Wybierając filtr musimy także zwrócić uwagę na jakość wody w naszym mieszkaniu. Niezwykle istotną kwestią jest to, jaki rodzaj zanieczyszczenia chcemy zniwelować. Może to być piach lub muł, zanieczyszczenie organiczne lub chemiczne. Prawdopodobne jest, że najbardziej przeszkadza nam żelazo, bakterie, wirusy lub inne mikroorganizmy. Filtr może również pomóc w zmiękczeniu wody, co pozwoli na zniwelowanie osadu w czajniku czy żelazku. Na rynku można znaleźć filtry, które radzą sobie z jednym z tych problemów, ale również modele zdolne pomóc ze wszystkimi problemami. Dla małych potrzeb wystarczające będą jednak małe filtry przeznaczone do pojedynczych ujęć.

 

Filtr do wody wodociągowej czy z ujęcia własnego?

Jeśli korzystamy z ujęcia wodociągowego nie musimy decydować się na zakup wysoce zaawansowanego urządzenia. W przypadku wody z ujęcia własnego, sprawa nieco się komplikuje. Warto skorzystać z pomocy firmy, która zbada wodę w naszym domu i dobierze odpowiedni filtr. Ważne jest również, czy chcemy filtrować wodę jedynie w jednym ujęciu, czy w całym domu. 

Jak mówi specjalista z firmy kunasystemkielce.pl : ,,Jeśli chcemy oczyszczać wodę na terenie całego mieszkania, musimy zamontować skomplikowany system profesjonalnych filtrów. W przypadku pojedynczych ujęć możemy zdecydować się na inne rozwiązania." 

Jeżeli chodzi o koszty montażu filtra do wody, to są one uzależnione od jego jakości. Cena idzie w parze z dokładnością filtracji, okresem użytkowania, czy potrzebą wymiany elementów eksploatacyjnych. Zatem im lepsze parametry, tym wyższe koszty zakupu filtra.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas