Materiał Partnera Wybór dobrego geodety to optymalizacja kosztów inwestycji

Wybór dobrego geodety to optymalizacja kosztów inwestycji

Optymalizację kosztów inwestycji poszukują wszyscy inwestorzy, od tych indywidualnych wznoszących domy jednorodzinne, po tych działających w ramach zamówień publicznych, kiedy to restrykcyjnie należy przestrzegać ustalonego kosztorysu. Dzisiaj oszczędności inwestycyjne można uzyskać w różny sposób. Między innymi dzięki stosowaniu materiałow budowlanych będących prefabrykatami, czy też dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej technologii do wznoszenia, czy wykańczania budynków. Wbrew pozorom, optymalizacje finansowe, można uzyskać także dzięki współpracy z dobrym geodetą!

 Geodeta podczas całej inwestycji

 Wbrew pozorom dzisiaj obowiązki geodetów wedle przepisów, są tak złożone, że ich obecność na placu budowy jest ważna na różnych etapach inwestycji. Nawet przy budowie małego domu jednorodzinnego można słyszeć o tzw. geodezyjnej obsłudze inwestycji. Może ona dotyczyć: tyczenia działki, przygotowania mapy do celów projektowych, tyczenia obiektu, geodezyjnej kontroli prac budowlanych, nadzoru nad wykonywaniem robót ziemnych (w tym uzbrojenia terenu), inwentaryzacji powykonawczej, stworzenia mapy powykonawczej, czy wykonywania pomiarów przemieszczeń oraz odkształceń, a nawet pionowości budynku – głównie przy większych pracach. Zauważyć należy zatem, że wiele etapów prac, np. rozpoczęcie inwestycji, czy jej zakończenie, wiąże się z szybkością wykonywanych działań przez geodetów. Sprawne procesy mogą przynieść znacznie zoptymalizowany harmonogram przebiegu wszelkich pracy, co przekłada się na niższe koszty, lub zachowanie tych, ustalonych w kosztorysie.

 Cechy biura geodezyjnego, które wpłynąć na szybkie wykonywanie działań

Jeśli chcesz, aby Twoja inwestycja przebiegała błyskawicznie, powinieneś zwrócić uwagę na kilka cech biur geodezyjnych, zaliczanych do nowoczesnych, a co za tym idzie, do takich, którym zależy na optymalizacji czasu wszelkich procesów. Przede wszystkim zatem należy skupić się na tym, aby nasz geodeta posiadał innowacyjną technologię kartograficzną, a także geodezyjną – pomiarową – która umożliwi wykonywanie prac nawet w ciężkich warunkach pogodowych. Drugą ważną cechą jest doświadczenie, które przekłada się zawsze na terminowość, a także proponowanie kreatywnych rozwiązań. Ono ma również duże znaczenie przy wszystkich procesach administracyjnych w różnych urzędach, np. w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Jeśli dane biuro słynie ze swojej renomy, z pewnością np. na wydanie mapy zasadniczej, nie będzie czekała do 10 dni roboczych, ale uzyska ją znacznie szybciej… Ostatnią cechą, na którą warto zwrócić uwagę to szeroki zakres usług. Jeśli biuro gwarantuje obsługę klientów indywidualnych, biznesowych, a także publicznych, oraz może pochwalić się dużym portfolio wykonanych, różnorodnych prac, jest to sygnał, że to właśnie z nim Twoja inwestycja w dziedzinie geodezji będzie zoptymalizowana pod kątem czasowym i finansowym. Do oszczędności inwestycyjnych klientów, zawsze dąży zatem m.in. zespół świetnych ekspertów firmy GEOCENTR

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas