Artykuł sponsorowany Wszystko o montażu oraz wynajmie rusztowań

Wszystko o montażu oraz wynajmie rusztowań

Wiele rodzajów prac budowlanych nie mogłoby być wykonanych bez pomocy rusztowań, które możemy często spotkać zarówno podczas prac zewnętrznych jak i wewnętrznych. Jak wiadomo, rusztowania muszą być skonstruowane w taki sposób, by zapewnić bezpieczeństwo ich użytkowników, dlatego też w naszym artykule postaramy się sprawdzić, co warto wiedzieć na temat ich montażu, a także skąd możemy wziąć ten rodzaj konstrukcji.

Czym jest rusztowanie?

Rusztowanie jest to tymczasowo tworzona konstrukcja podczas różnego rodzaju prac budowlanych związanych na przykład z remontem dachu, elewacji czy też wewnętrznymi pracami malarskimi. Tego rodzaju konstrukcja opiera się na zastosowaniu wielu niezbędnych do bezpiecznego użytkowania rusztowania elementów takich, jak na przykład pomosty, wsporniki, poręcze czy też kotwy. Oczywiście każde rusztowanie różni się od siebie wielkością, dlatego też osoby zajmujące się ich montażem muszą brać pod uwagę takie czynniki jak stan gruntu, na którym na być stawiane rusztowanie a także pełne wymiary całej konstrukcji.

Przykładowe rodzaje rusztowań

Jak już wspominaliśmy, konstrukcje zwane rusztowaniami dzielą się na kilka rodzajów, a do najważniejszych z nich należą niewątpliwie takie jak:

  • Rusztowania jezdne
  • Rusztowania modułowe
  • Rusztowania elewacyjne
  • Rusztowania wiszące.

 Oczywiście w każdej z tych kategorii spotkać możemy wiele ciekawych rozwiązań, jeśli chodzi o rusztowania.

Montaż i wynajem rusztowania

Jeśli chcemy, aby cała konstrukcja rusztowania spełniała wszelkie normy w zakresie bezpieczeństwa, to należy ich montaż powierzyć specjalistycznej firmie takiej jak Diagonal, która nie tylko zajmuje się samym montażem tego typu konstrukcji, ale również umożliwia nam ich wynajem. Cały proces związany z montażem, użytkowaniem a także demontażem rusztowań dzieli się na kilka etapów, które muszą być zgodne z obowiązującymi normami, dlatego też dzielimy je na:

  • Projektowanie rusztowania
  • Montaż rusztowania
  • Wykonanie odbioru technicznego umożliwiającego użytkowanie konstrukcji
  • Praca na rusztowaniach
  • Demontaż konstrukcji rusztowania
  • Dokładne oględziny elementów konstrukcji w zakresie ich stanu technicznego

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem rusztowania?

Dla wielu przedsiębiorstw wynajem rusztowań jest zdecydowanie bardziej korzystny niż ich zakup choćby ze względu na to, że koszty z tym związane są dużo mniejsze, a także nie musimy ich magazynować i przewozić samemu na place budowy, ponieważ zarówno tym jak i samym montażem i demontażem zajmuje się firma, która wynajmuje nam rusztowanie. Warto również wspomnieć o tym, że wynajem rusztowań niesie za sobą jeszcze jedną bardzo dużą korzyść, jaką jest niewątpliwie pewność, że pożyczane nam rusztowania zawsze są w bardzo dobrym stanie technicznym.Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas