Artykuł sponsorowany Wszystko, co musisz wiedzieć na temat stolarki PVC

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat stolarki PVC

Tworzywo PVC znane było już w XIX wieku. Jednakże dopiero XX wiek pozwolił na wykorzystanie materiału do produkcji drzwi oraz okien. Stolarka PVC trafiła do Polski w latach siedemdziesiątych. Szybko zdobyła sukces. Było to spowodowane niższą ceną i większą trwałością. Współcześnie jednak technologia okien drewnianych uległa skutecznej modyfikacji, która pozytywnie wpłynęła na trwałość. Jednakże okna PVC nie tracą na popularności.

Jakie właściwości wykazuje materiał wykorzystywany do produkcji stolarki PVC?

Tworzywem wykorzystywanym do produkcji stolarki PVC jest polichlorek winylu. Jest to komponent, którego istotną cechą jest wysoka termoplastyczność. Struktura wykazuje się dużą odpornością na działanie wysokiej temperatury. Na uwagę zasługują również dobre właściwości izolacyjne. Nie należy w tym przypadku obawiać się negatywnego wpływu na zdrowe. Sztuczne tworzywo niekoniecznie musi stanowić zagrożenie dla człowieka. Podkreślić należy fakt, że wyroby zaliczane do kategorii stolarki okiennej spełniać muszą rygorystyczne normy narzucone przez Unię Europejską. Dlatego, gdyby coś było nie tak, z pewnością nie zostałby dopuszczone do użytku.

Podstawowe zalety stolarki PVC

Podstawową korzyścią, którą zapewnia stolarka PVC jest niska cena przy zachowaniu wysokiej jakości produktów. Ważne jest to, że w tym przypadku nie ma konieczności przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wskazane rozwiązania zapewniają bardzo duże możliwości, jeżeli chodzi o aranżację. Na rynku bez trudności znaleźć można różne warianty pod względem kolorystyki. Jednakże okna PVC nie powinny być stosowane do produkcji dużych przeszkleń bądź fasad. W tym przypadku korzystniejszym rozwiązaniem będą okna drewniane lub aluminiowe. Natomiast materiał nie ma zasadniczego wpływu na parametry użytkowe. W tym przypadku liczy się raczej grubość profilu oraz wyposażenie produktu. Dokonując wyboru stolarki PVC warto wybrać sprawdzonego dostawcę, takiego jak firma R&D Stolarka, która na swoim koncie ma wiele poważnych projektów.

Z jakim materiałem łączna jest stolarka PVC?

Na rynku dostępne są rozwiązania polegające na łączeniu stolarki PVC z aluminium. W tej opcji ramy od zewnętrznej strony mają nakładkę z aluminium. To sprawia, że konkretny komponent zyskuje bardziej elegancki, a co najważniejsze nowoczesny wygląd. W środku profilu najczęściej wykorzystuje się tworzywo sztuczne, takie jak PVC. Dzięki temu cena wyrobu jest niższa niż, gdyby całość wyprodukowana była alternatywnego materiału.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas