Materiał Partnera Wapno budowlane - kiedy warto je zastosować?

Wapno budowlane - kiedy warto je zastosować?

W budownictwie wykorzystuje się wiele materiałów wiążących, ale mało który stosowany jest od tylu lat, co wapno. Silna zasadowość wapna i związana z tym bakteriobójczość sprawia, że tynki wapienne są odporne na pleśń i grzyby. Z kolei wykorzystane jako dodatek do betonu- wpływa na ochronę i pasywację stali zbrojeniowej. Co jeszcze sprawia, że wapno jest nadal jednym z najpowszechniejszych składników zapraw budowlanych? Sprawdźmy!

Wapno budowlane - zastosowanie w budownictwie i przemyśle

Wapno hydratyzowane jest szeroko wykorzystywane w produkcji wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych, takich jak zaprawy murarskie i tynkarskie. Z tego względu głównymi odbiorcami hydratyzowanego wapna budowlanego są hurtownie materiałów budowlanych oraz przedsiębiorstwa produkujące suche zaprawy.

Zastosowanie wapna w budownictwie niesie ze sobą szereg zalet. Użyte jako półprodukt w zaprawach murarskich i tynkarskich - korzystnie wpływa na higienę i mikroklimat w pomieszczeniach. Posiada silne właściwości bakteriobójcze oraz dezynfekujące. Zabezpiecza więc mury i ściany wewnętrzne przed rozwojem grzybów i pleśni, które mogłyby się pojawić np. w skutek nieprawidłowej izolacji.

Także w tym wypadku zastosowanie wapna niesie wiele korzyści, ponieważ hydrat wapnia sprawia, że tynk staje się paroprzepuszczalny, a to z kolei eliminuje problem z gromadzeniem się w ścianach wilgoci.

Tynki cementowo-wapienne

Nowoczesne suche zaprawy dostarczane na budowę z wyspecjalizowanych składów budowlanych, takich jak Gut-Bud z Podolszyna, to gotowe mieszanki odznaczające się najwyższą jakością. W ich składzie znajdziemy różne rodzaje wapna wraz z domieszkami. Takie wzbogacone zaprawy cechują się większą elastycznością, trwałością oraz przyczepnością do podłoża.

Tynki cementowo-wapienne są materiałem uniwersalnym, który dzięki właściwościom wapna jest chętnie stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Co istotne – mogą one być używane także w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że dają się nakładać zarówno na podłoża betonowe, jak i z cegły silikatowej czy bloczków betonowych. Wykazują także wysoką odporność na korozję biologiczną, podobnie jak nowoczesne gładzie i farby wapienne.

Decydując się na obrzutkę tynkiem cementowo-wapiennym każdorazowo warto zamówić materiał u sprawdzonego dostawcy, który oferuje szeroki wybór materiałów budowlanych w najwyższej jakości. Dzięki temu zyskamy pewność, że materiał będzie trwały i odporny na czynniki środowiskowe.

Opracowanie:

Gut-Bud

Podolszyn , Polna 160

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas