Artykuł sponsorowany W jakich pracach sprawdzą się mini żurawie?

W jakich pracach sprawdzą się mini żurawie?

Myśląc o żurawiach zazwyczaj widzimy przed oczami potężne, bardzo masywne maszyny stacjonarne lub samojezdne, przystosowane do podnoszenia wielotonowych ładunków na znaczne wysokości. W grupie tych sprzętów znajdziemy również urządzenia dużo mniejsze – są to tak zwane mini żurawie, które dzięki swoim niewielkim gabarytom znajdują szerokie zastosowanie w branży budowlanej.

Charakterystyka mini żurawi

-Mini żurawie lub inaczej mini dźwigi to najbardziej kompaktowe ze wszystkich urządzeń dźwignicowych – wyjaśnia przedstawiciel firmy Madea - Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz masą w porównaniu do zwykłych żurawi samochodowych, najczęściej spotykanych przy pracach budowlanych. Ich udźwig również jest proporcjonalnie mniejszy – wynosi on zaledwie kilka ton, czyli dość niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę, że żurawie samochodowe są w stanie podnieść ładunki o masie nawet kilkuset ton. Warto jednak wziąć pod uwagę, że mini żurawie mogą być – dzięki swoim gabarytom - wykorzystywane z powodzeniem w miejscach, do których żuraw samochodowych nie będzie miał dostępu, na przykład wewnątrz budynku, na jego dachu lub w podziemiach. Ważną różnicą jest również inny układ sterowniczy – mini dźwigi nie posiadają kabiny operatora, sterowanie odbywa się zdalnie.

Gdzie sprawdzą się mini żurawie?

Mini dźwigi zostały stworzone specjalnie z myślą o pracach budowlanych, które odbywają się na bardzo ograniczonej przestrzeni (np. wewnątrz budynku, w podziemiach, na ciasnych placach budowlanych, do których nie można dojechać żurawiem samochodowym) lub nie wymagają angażowania maszyn o większym udźwigu. Sprawdzą się one doskonale między innymi w:

  • Transporcie ładunku z materiałami budowlanymi lub elementami konstrukcyjnymi z jednego punktu do drugiego
  • W pracach montażowych – bardzo powszechnie mini żurawie stosowane są w montażu okien wchodzących w skład systemów fasadowych
  • Prace na wysokościach – wysięgniki mini żurawi dają możliwość wymiany haka na kosz roboczy, dzięki czemu mogą być one jednocześnie wykorzystywane jako alternatywa dla podnośników koszowych. Znajdują wtedy zastosowanie w pracach na wysokościach, między innymi instalatorskich, wykończeniowych czy remontowych
  • Prace na delikatnych nawierzchniach – mini dźwigi mogą być wyposażone w napęd gąsienicowy lub kołowy. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się na nawierzchniach delikatnych, które pod wpływem wysokiego ciężaru mogą ulec uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu – gąsienice posiadają dużą powierzchnie, dzięki czemu rozkładają ciężar maszyny na większy obszar. Mini żurawie z napędem kołowym mogą być wyposażone w niebrudzące koła, które wykorzystywane są między innymi w pracach we wnętrzach obiektów, takich jak hotele czy centra handlowe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas