Materiał Partnera W jakich branżach warto zdecydować się na wynajem podnośnika koszowego?

W jakich branżach warto zdecydować się na wynajem podnośnika koszowego?

Podnośniki koszowe należą do urządzeń, które umożliwiają pracę na dużych wysokościach. Są alternatywą dla popularnych rusztowań, czy klasycznych drabin, ale zyskują nad nimi znaczną przewagę dzięki mobilności i uniwersalności w wykorzystaniu. Oprócz tego zapewniają większe bezpieczeństwo, wygodę oraz zakres prac. To sprawia, że można wykorzystać je praktycznie wszędzie. Są jednak branże, w których podnośniki koszowe spełniają kluczową funkcję.

Branża budowlano-remontowa

W branży budowlanej podnośniki koszowe mają bardzo różnorodne wykorzystanie, jednak ze względu na charakter prac remontowych są zdecydowanie nieocenionym rozwiązaniem, które ułatwia i usprawnia wiele procesów. Zwyżki wykorzystywane są zazwyczaj do lekkich robót związanych z montowaniem rynien lub okien, instalacją oświetlenia, wykończeniem i malowaniem elewacji, a także wszelkimi pracami dekarskimi. Jednak nierzadko podnośniki działają na zasadzie dopełnienia pracy dźwigów. Żurawie podnoszą duże elementy konstrukcyjne, natomiast pracownicy znajdujący się na platformie podnośnika dokonują ich instalacji. Równie często podnośniki służą jako środek transportu pozwalający dotrzeć pracownikom do trudno dostępnych miejsc, jak również umożliwiają dostarczenie niezbędnych narzędzi i materiałów.

Montaż reklam, billboardów, banerów

Wyklejanie wielkich billboardów, wieszanie banerów reklamowych oraz montowanie neonów i innych instalacji byłoby niemożliwe bez specjalnych konstrukcji do pracy na wysokości. Dlatego właśnie wynajem podnośników koszowych w branży reklamowej to oczywiste rozwiązanie, z którego obecnie korzysta zdecydowana większość firm. Pozwala wykonać powierzone zadanie bardzo szybko, jak również umożliwia zachowanie precyzji i w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo pracowników.

Prace drogowe

Korzystanie z podnośników oraz pomocy specjalistów w pracach na wysokości, które oferują firmy, takie jak Grzegorz Wikliński Usługi sprzętem budowlanym jest bardzo popularne także w branżach związanych z infrastrukturą drogową. Zwyżki wykorzystywane są przez serwisantów, gdy konieczna jest naprawa sygnalizacji świetlnej lub latarni, jak również podczas zmiany lub czyszczenia znaków drogowych. Co więcej, doskonale sprawdzają się do wieszania dekoracji i ozdób okolicznościowych, takich jak np. girlandy, neony oraz lampki świąteczne. Często montaż zdobień stanowi prawdziwe wyzwanie logistyczne z powodu skomplikowanych kompozycji. W takich sytuacjach jeszcze bardziej przydatny okazuje się elastyczny i szeroki zakres pracy podnośników koszowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas