Artykuł sponsorowany W jaki sposób działają zszywarki?

W jaki sposób działają zszywarki?

Drewniane ramy to piękna ozdoba i wykończenie zarówno dzieła malarskiego, jak i lustra. Dla estetyki drewnianych ram bardzo duże znaczenie ma metoda łączenia elementów. Techniki są różne. Do najpopularniejszych zalicza się łączenie części ramy przy użyciu zszywarki. Jak działa to urządzenie, jakie daje możliwości i jakie akcesoria są potrzebne podczas pracy przy użyciu zszywarki?

Jak łączyć elementy ram obrazów i luster?

Typowa prostokątna lub kwadratowa rama obrazu albo lustra składa się z czterech desek czy też listew łączonych na rogach ramy. Przyglądając się bliżej, można zauważyć, że pomiędzy ich krawędziami nie ma żadnej szczeliny. To dlatego, że podczas produkcji ram nie stosuje się kleju. Do łączenia listew stosuje się zszywki, które zapewniają znacznie lepsze mocowanie, a jednocześnie wyższą estetykę – pozostają zupełnie niewidoczne, więc rama może być jednocześnie ozdobą i pięknym wykończeniem obrazu albo lustra, a nawet dekoracją sama w sobie.

Stworzenie stabilnego, a jednocześnie niewidocznego łączenia między elementami ramy bez jej naruszania czy choćby draśnięcia stanowi spore wyzwanie. Dlatego powstały zszywarki – urządzenia, które szybko i precyzyjnie umieszczają zszywkę na łączeniu listew tworzących ramę.

Zszywarki do ram – jak są zbudowane i jak działają?

Aby przyjrzeć się, jak działają i jak są skonstruowane zszywarki do drewna, za przykład weźmy urządzenia firmy Cassese. Można je znaleźć np. w ofercie firmy Sayart, która specjalizuje się w produkcji listew do ram, akcesoriów do oprawiania, a także sprzedaży urządzeń i osprzętu do nich.

Zszywarki Cassese cechują się prostotą obsługi. Są napędzane nożnie przy użyciu pedału, dzięki czemu obie ręce pozostają wolne. Korpusy urządzeń wykonane są z aluminium, a stoły robocze ze stali nierdzewnej. Po stole porusza się prowadnica, której kształt umożliwia precyzyjne i stabilne położenie dwóch listew, tak aby tworzyły kąt prosty. Od góry listwy są utrzymywane przez docisk. Ruch pedałem sprawia, że od dołu, czyli od strony pleców ramy, która spoczywa na stole roboczym, wbijane są w nią zszywki. Dlatego nie są one widoczne od przodu, a na łączeniu listew nie ma nawet najmniejszej szczeliny.

Zszywki umieszcza się w urządzeniu bardzo łatwo. Wystarczy wsunąć je w zasobnik, a o resztę zatroszczy się mechanizm podajnikowy, bardzo podobnie jak w zwykłym biurowym zszywaczu.

Zszywki Cassese są dostępne w różnych rozmiarach, więc łatwo dopasować je do poszczególnych grubości i szerokości listew. Co ważne, są one pokryte smarem, co wydłuża żywotność maszyny, zapewniając konserwację w trakcie użytkowania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas