Materiał Partnera Utrzymanie infrastruktury kolejowej

Utrzymanie infrastruktury kolejowej

Wydawać by się mogło, że obsługa infrastruktury kolejowej należy do najprostszych rzeczy na świecie. W rzeczywistości nie należy ona do zadań prostych, dużo zadań związanych z utrzymaniem poszczególnych elementów musi być powierzone firmom zewnętrznym. Mogą one zrealizować wszystkie prace: remontowe, inwestycyjne i związane z konserwacją torowisk. Jakie konkretnie usługi świadczą w tym zakresie profesjonaliści?

Różne torowiska, różne działanie

Diagnostyka nawierzchni torowej to szeroki zakres prac, obejmujących różne dziedziny. W skład działań wchodzą oględziny i obchody torów i rozjazdów, remonty infrastruktury torowej oraz bieżące utrzymanie nawierzchni torowej, a także nadzór na wykonywaniem robót torowych i ich kosztorysowanie. Infrastruktura kolejowa to głównie torowiska, na których znajdują się sprzęty ciężkie. Pozwalają ona na sprawny załadunek i rozładunek wagonów. Wszystkie rodzaje torowisk: pod żurawie bramowe, półbramowe czy wieżowe muszą być wykonane i konserwowane przez profesjonalne firmy, świadczące usługi w zakresie robót torowych oraz utrzymania infrastruktury kolejowej. W ramach robót torowych związanych  z infrastrukturą kolejową, specjaliści są w stanie zająć się realizacja prac na każdej powierzchni: zarówno normalnotorowej, jak i szerokotorowej.

Wykwalifikowane brygady

Zarówno ich położenie, jak i późniejsze utrzymanie wymaga odpowiedniego projektu, doświadczenia i umiejętności ze strony wykonawcy. Usługi powinny być świadczone przez wysoko wyspecjalizowane brygady: diagnostyczną – podejmuje tematy związane z diagnostyką, dozorowaniem i konserwacją infrastruktury torowej; utrzymaniową -- wykonującą prace związane z kompleksowym utrzymaniem infrastruktury torowej; remontową - wykonującą prace związane z remontami i budową infrastruktury torowej.
Profesjonalne zespoły wykorzystują do prac profesjonalny i nowoczesny sprzęt: specjalistyczne samochody do przewozu brygad torowych, materiałów i przyrządów, wiertarki do szyn i podkładów, piły do szyn, podbijaki, giętarki, zakrętarki, podnośniki torowe itp.; sprzęt do usuwania roślinności, narzędzia diagnostyczne, np. toromierze, profilomierze, suwmiarki rozjazdowe, induktometry. Oprócz kompleksowych usług dotyczących torowisk profesjonalne firmy w tym zakresie są w stanie podjąć się również budowy kozłów oporowych, specjalistycznych robót ziemnych, drenażowych czy drogowo-brukarskich.

Utrzymanie infrastruktury kolejowej to profesjonalne, rzetelne i precyzyjne przeglądy techniczne i prowadzenie dokumentacji technicznej. Wszelkie usługi związane z utrzymaniem infrastruktury kolejowej należy zlecić specjalistycznym firmom, które dzięki swojemu doświadczeniu i współpracy z wieloma inwestorami zagwarantują pełen profesjonalizm i terminowość w ramach wykonywanych prac.

Opracowanie:

In-Tor s.c.

Inowrocław , Marcinkowskiego 133-135

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas