Materiał Partnera Uszczelki do okien i drzwi – wszystkie najważniejsze informacje, które musisz znać!

Uszczelki do okien i drzwi – wszystkie najważniejsze informacje, które musisz znać!

XXI wiek to czas, w którym coraz bardziej dbamy o naszą planetę. W związku z tym staramy się, aby nasze mieszkania i domy były jak najbardziej samowystarczalne – szczególnie zaś, aby nie trzeba było ich nadmiernie dogrzewać. W osiągnięciu tego celu znacząco pomogą nam różnego rodzaju uszczelki do drzwi i okien. Kiedy warto je zastosować? Jaka jest ich rola? Jak wymienić czy zamontować uszczelkę?

Pasywny dom – na czym polega?

Przede wszystkim, warto wyjaśnić, co to w zasadzie jest ten pasywny dom i o co tutaj tak naprawdę chodzi. Otóż głównym założeniem pasywnego domu jest to, że nie wymaga on nadmiernego ogrzewania. Zasadniczo straty ciepła poprzez np. nieszczelne drzwi czy okna powinny zostać zredukowane do minimum.

Oczywiście takie pasywne domy nie tylko umożliwiają zadbanie o środowisko naturalne, lecz także o nasz portfel. Bez względu na to, w jaki sposób ogrzewany jest dom czy mieszkanie – wszystko obecnie drożeje.

Jakie są zalety szczelnych okien?

Co nam zaś dają takie szczelne okna? Oczywiście ciepło – to na pewno podstawowa odpowiedź. Jednak nie tylko to jest istotne. Otóż warto mieć na uwadze również fakt, że szczelne drzwi czy okna to nieporównywalnie mniejsze natężenie hałasu. Co oznacza, że mając dobrej jakości uszczelki w oknach i drzwiach, można w spokoju delektować się ciszą w mieszkaniu. Po całym dniu pracy ma to naprawdę spore znaczenie.

Kiedy warto wymienić uszczelki w oknach?

Zasadniczo okna, które są kupowane, posiadają już uszczelki. Jednak po pewnym czasie zużywają się one – wówczas warto je wymienić.

Czasem także wprowadzając się do nowego mieszkania, odkrywa się, że są tam starszej generacji okna i niestety nie są one szczelne. Oczywiście, warto wówczas wymienić okna, niemniej często jest to bardzo znaczny koszt, na który nie zawsze od razu można sobie pozwolić. Dlatego warto również wtedy zastanowić się nad nowymi uszczelkami do okien.

Tak samo jest w przypadku drzwi – tu uszczelki zużywają się nawet jeszcze szybciej, dlatego też warto dbać o ich stan.

Gdzie kupić uszczelki i jak to zrobić?

Zdecydowanie rekomendowany jest zakup uszczelek w zaufanych firmach, takich jak Fphu Domino. Tutaj sprzedawcy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w wyborze odpowiednich produktów. Tu również znajdują się jedynie naprawdę wysokiej klasy produkty. Warto jedynie podkreślić, że zasadniczo powinno się dobierać uszczelki do materiału, z jakiego wykonane są drzwi czy też okna. 

Opracowanie:

Fphu Domino Maciej Lichodziejewski

Częstochowa , Sabinowska 18 lok. 2

Podziel się