Materiał Partnera Usługi geodezyjne a budowa domu, czyli co powinieneś zlecić profesjonalistom z firmy MT-Geodezja

Usługi geodezyjne a budowa domu, czyli co powinieneś zlecić profesjonalistom z firmy MT-Geodezja

Budowa domu to bardzo skomplikowany proces, na który składa się współpraca wielu profesjonalistów z różnych branż. Na liście usług niezbędnych znajdują się oczywiście usługi geodezyjne, z których powinieneś skorzystać w trzech kluczowych momentach. Sprawdź, więc kiedy dokładnie specjaliści z przedsiębiorstwa MT-Geodezja będą dla Ciebie nieodzownym wsparciem.

Zanim kupisz działkę…

Zanim w ogóle zaczniesz na dobre realizować plany o budowie wymarzonego domu, musisz stać się właścicielem działki. Już na tym etapie powinieneś skorzystać z pomocy geodety z firmy MT-Geodezja, aby uniknąć problemów w przyszłości. Mowa tutaj o usłudze wyznaczania granic, dzięki której będziesz miał okazję odpowiednio wcześnie dowiedzieć się o nieuregulowanym stanie prawnym i ewentualnie zrezygnować z transakcji.

Pozwolenie na budowę i tyczenie budynku

Jeśli już staniesz się dumnym posiadaczem niczym nieobciążonej działki, możesz ubiegać się o pozwolenie na budowę. W tym przypadku geodeta zatrudniony w MT-Geodezja opracuje dla Ciebie mapę do celów projektowych.

Dokument ten pozwoli zlokalizować budynek na mapie oraz zaplanować wszystkie niezbędne przyłącza

opowiada przedstawiciel tego przedsiębiorstwa. Jeśli otrzymasz już stosowane pozwolenie kolejna usługa geodezyjna, którą będziesz musiał zlecić, to tyczenie budynku. W praktyce oznacza to, iż geodeta przeniesie wszystkie pomiary projektowe bezpośrednio na działkę, co znacznie ułatwi prace budowlane. Działania przeprowadzone przez niego zostaną odnotowane w dzienniku budowy.

Odbiór budynku

Kiedy Twój wymarzony dom nabierze ostatecznego kształtu, będziesz musiał uzyskać pozwolenie na możliwość użytkowania nieruchomości, aby w nim zamieszkać. Na tym etapie ponownie pomocny okaże się geodeta. Do jego zadań będzie należało opracowanie mapy powykonawczej, w której uwzględni on faktyczne położenie budynku. Kolejną kwestią, którą również zajmie się pracownik firmy MT-Geodezja, będzie inwentaryzacja przyłączy. Wszystkie informacje o instalacjach zostaną oczywiście odnotowane w dzienniku budowy.

Opracowanie:

MT-Geodezja

Gdynia , gen. Mariusza Zaruskiego 12c lok. 11

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas