Materiał Partnera Usługi dekarskie związane z renowacją dachów

Usługi dekarskie związane z renowacją dachów

Dach jest kluczowym elementem konstrukcyjnym domów jednorodzinnych. Chroni mieszkańców przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zapewnia też zachowanie ciepła we wnętrzach poprzez odpowiednią izolację termiczną. Każde uszkodzenie pokrycia czy innych komponentów dachu wiąże się z koniecznością ich szybkiej naprawy. Jakie usługi dekarskie najczęściej wykonuje się w ramach renowacji dachów?

Kiedy wykonuje się naprawy pokrycia dachowego?

Finalnym etapem wykończenia dachu w domu jednorodzinnym jest najczęściej układanie na nim pokrycia w postaci dachówki ceramicznej lub blachodachówki. Materiały te wykazują sporą odporność na działanie czynników zewnętrznych, jednak niekiedy w wyniku np. silnego wiatru potrafią ulec uszkodzeniu czy zerwaniu. W takiej sytuacji dom traci swoje właściwości pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej, powodując dodatkowo możliwość dostania się wilgoci do środka. To z kolei negatywnie wpłynąć może na drewnianą więźbę dachową, powodując jej gnicie.

Renowacja dachu to zatem bardzo często wymiana uszkodzonego pokrycia. Czy trzeba jednak ułożyć je od nowa? To zależy od obszaru, na którym występują straty materiału. Często kompletne prace w zakresie wymiany pokrycia dachowego zlecane są w momencie, gdy jest ono zużyte np. ze względu na swój wiek. Wymiana jedynie uszkodzonej części może być w takim wypadku rozwiązaniem wyłącznie tymczasowym. Jakie jeszcze usługi dekarskie świadczą fachowcy w ramach remontów dachów?

Renowacja poszycia i więźby dachowej

Podstawowym elementem konstrukcyjnym w domach jednorodzinnych jest więźba dachowa. To drewniany stelaż, który składa się z wielu części tworzących spójną konstrukcję dachu. Jeśli zauważalne są uszkodzenia więźby, niezbędna będzie jej naprawa. Zniszczony stelaż to poważne zagrożenie dla całej konstrukcji. Ciężkie pokrycie dachowe, obciążone dodatkowo np. śniegiem, może spowodować zapadnięcie dachu wskutek pęknięcia uszkodzonej więźby.

Jej renowacja to kolejna z usług dekarskich, jaką zajmie się Zakład Budowlany Tadeusz Cholewa. Firma ta jest w stanie wykonać również naprawę poszycia dachowego. To właśnie ono jest najczęstszą przyczyną przeciekania dachu. Poszycie z membrany, folii, maty czy nawet wodoodpornej sklejki z różnych przyczyn może ulec zniszczeniu. Najczęściej jest to bezpośrednio związane z uszkodzeniem pokrycia. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania kompleksowej renowacji dachu. Usługi dekarskie w tym zakresie pozwolą cieszyć się ponownie w pełni szczelnym i estetycznie wyglądającym pokryciem dachowym.

Podziel się