Materiał Partnera Układanie kostki brukowej to sztuka

Układanie kostki brukowej to sztuka

Układanie kostki brukowej też może być prawdziwą sztuką, a dobre brukarstwo można porównać do intarsji, polegającej na artystycznym układaniu drewna. Wiele zależy od pomysłu klienta ale przede wszystkim od umiejętności i wyobraźni samego brukarza. Zatrudniając firmę świadczącą takie usługi warto sprawdzić jej portfolio. Tego typu aranżacje z pewnością uatrakcyjnią wygląda obejścia domu oraz ułatwią utrzymanie porządku.

Kostka brukowa to jeden z najbardziej doskonałych materiałów do zagospodarowania terenu wokół domu. Jej odpowiednie dobranie pozwala na stworzenie powierzchni manewrowej dla auta, powierzchni zabaw dla najmłodszych oraz wygodnego miejsca łatwego do utrzymania w czystości. Współcześnie coraz częściej można zauważyć kostkę układaną w różnorakie wzory, ścieżki, okręgi i tym podobne. Jeśli planujemy taką oryginalną aranżację podjazdu czy podwórka musimy znaleźć doświadczoną firmę brukarską. Firma Krzysztofa Hellera z Piekar Śląskich jest jedną z nich.

Jaką kostkę wybrać?

Zastanawiając się nad najlepszym wyborem kostki brukowej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to w jakim miejscu będzie ona położona, co będzie miało wpływ na jej trwałość. Inny rodzaj materiału dobiera się dla powierzchni po których jeździć będą np. ciężkie pojazdy, a inny również dla powierzchni, na które codzienny nacisk będzie raczej umiarkowany (np. podjazd garażowy). I tak w pierwszym przypadku najlepiej dobrać charakteryzującą się dużą twardością oraz niską ścieralnością kostkę granitową. W przypadku typowo przydomowych powierzchni świetnie sprawdzi się kostka brukowa, najlepiej uszlachetniona lub o powierzchni płukanej. Firma Krzysztofa. Firma Krzysztofa Hellera oferuje fachowe usługi brukarskie, a także profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Wykwalifikowani brukarze wykonają dla nas każdy wzór, nawet ten najbardziej wymyślny i oryginalny.

Grunt to odpowiedni grunt…

Najważniejszą kwestią w układaniu powierzchni kostki brukowej jest oczywiście podłoże. Odpowiednie jego przygotowanie zabezpieczy kostkę przed zapadaniem się pod wpływem nacisku czy żłobienia przez wodę deszczową. Istotny jest w tym przypadku sposób ułożenia kostki i jej odpowiednia ciasność dopasowania. W tym względzie również możemy zdać się na doświadczenie firmy Krzysztofa Hellera, która dodatkowo oferuje również inne prace aranżacji obejścia domu, w tym prace ogrodowe.

Opracowanie:

Heller Krzysztof Brukarskie usługi

Piekary Śląskie , Pokoju 3

Podziel się