Materiał Partnera Układanie kostki brukowej. Czy tak proste, jak się wydaje?

Układanie kostki brukowej. Czy tak proste, jak się wydaje?

Podczas budowy domu jednorodzinnego wielu inwestorów na każdym z etapów próbuje szukać maksymalnych oszczędności. Dotyczy to zarówno samych materiałów, jak i koniecznych do poniesienia kosztów za robociznę. Postępowanie takie, choć w pełni zrozumiałe, w niektórych przypadkach przynosi rezultaty odwrotne do oczekiwanych. Dla przykładu –  samodzielne układanie kostki brukowej nie należy do najlepszych pomysłów? Dlaczego?

Istotna rola prac przygotowawczych

Jeżeli zapytalibyśmy osoby niezwiązane z branżą budowlaną o prace brukarskie, to zdecydowana większość odpowiedzi dotyczyłaby po prostu układania poszczególnych elementów kostki na podłożu. Trzeba jednak bardzo wyraźnie podkreślić, iż podłoże to trzeba wcześniej bardzo rzetelnie przygotować. W jaki sposób? Realizacja zlecenia rozpoczyna się od wstępnego wykonania robót ziemnych polegających m.in. na niwelacji i wyrównywaniu terenu. Odpowiednio wcześnie trzeba także zadbać o rozprowadzenie oraz ukrycie pod ziemią wszystkich instalacji oraz systemów odwodnienia lub drenażu.

Następny etap polega na przygotowaniu warstwy podsypki, którą w zależności od zakładanego obciążenia maksymalnego, wykonuje się z piasku lub gruboziarnistego żwiru. Jak zaznaczają specjaliści z firmy Prestige Bruk, odseparowanie kostki brukowej od gruntu zasadniczego jest niezwykle istotne. Stworzona w ten sposób sztuczna bariera nie tylko zapobiega zapadaniu się elementów pod własnym ciężarem, ale także pomaga wydajnie odprowadzić wodę opadową. Bruk, który nie jest narażony na długotrwały kontakt z wilgocią – w szczególności zimą – charakteryzuje się znacznie dłuższą żywotnością. Co jeszcze warto wiedzieć?

Dlaczego warto skorzystać z usług specjalistów?

Jak zatem wyraźnie widać koniecznych do wykonania czynności jest naprawdę wiele. Całą sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że bez odpowiednio usystematyzowanej wiedzy oraz specjalistycznego sprzętu większości prac po prostu wykonać się nie da. Nie dziwi zatem fakt, że zdecydowana większość inwestorów decyduje się na skorzystanie z usług najlepszych firm brukarskich, do których z pewnością zalicza się Prestige Bruk. Jakie są tego największe korzyści?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o ogromnej oszczędności czasu. Doświadczeni pracownicy każdorazowo gwarantują swoim klientom sprawną realizację powierzonego zlecenia. Po drugie, położenie kostki brukowej wymaga zastosowania ogromnej precyzji. W szczególności wtedy, kiedy właścicielowi posesji zależy na uzyskaniu konkretnych wzorów. Zlecając prace najlepszym brukarzom, zyskujemy pewność, że uzyskane rezultaty estetyczne będą zgodne z tymi oczekiwanymi. Po trzecie natomiast, po zakończeniu inwestycji firmy wystawiają gwarancję wykonawczą, która potwierdza, że prace zostały zrealizowane z najwyższą możliwą jakością.

Opracowanie:

Prestige Bruk Andrzej Żulewski

Pruszków , Korczaka 8 lok. 62

  • tel. 798 361 681

Podziel się