Materiał Partnera Układanie glazury - o czym należy pamiętać?

Układanie glazury - o czym należy pamiętać?

Płytki ceramiczne to od lat najpopularniejsze wykończenie podłóg i ścian w kuchniach i łazienkach. Coraz częściej stają się również elementem wystroju pozostałych pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Dziś na rynku istnieje wiele wzorów, kształtów i modeli płytek, które wpasują się w każdy styl aranżacji naszych wnętrz. Układanie glazury to zadanie, które warto zlecić specjaliście i firmie remontowej, która przeprowadzi remont szybko i sprawnie.

Usługi Remontowo-Budowlane to firma, której właścicielem jest pan Damian Kowalik. Tworzymy profesjonalną ekipę remontową, która przeprowadzi kompleksowe remonty mieszkań, domów oraz biur. Wykonujemy prace wykończeniowe jak układanie terakoty i glazury, układanie paneli czy montaż sufitów podwieszanych. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, ustalając harmonogram prac i wykorzystując do nich najlepsze jakościowo materiały od sprawdzonych producentów i dostawców.

Przygotowanie do prac remontowych

Układanie płytek ceramicznych nie należy do trudnych zadań, ale wymaga pewnej wiedzy oraz wykorzystania odpowiedniego sprzętu i materiałów. Możemy położyć je samodzielnie, jednak jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie właściwie i płytki będą nam służyć przez wiele lat lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej ekipie remontowej, jak ta którą znajdziecie Państwo w firmie Usługi Remontowo-Budowlane pana Damiana Kowalika. Nasi pracownicy przygotują odpowiedni zapas materiałów oraz narzędzi potrzebnych do wyremontowania danego pomieszczenia. Podpowiedzą, na co zwrócić uwagę oraz doradzą najlepsze rozwiązania podczas wyboru rodzaju płytek. Należy pamiętać o emulsji do gruntowania oraz zaprawie do wyrównania podłoża, oraz zaprawie do spoinowania. Przydadzą się z pewnością również maszyny do cięcia płytek, fuga dobrana kolorystycznie do kafli, gumowy młotek, paca i poziomica oraz odpowiedni zapas krzyżyków dystansowych, aby płytki ułożone były równo i estetycznie.

Przygotowanie podłoża przed kładzeniem płytek

Dla wszystkich prac remontowych duże znaczenie ma odpowiednie przygotowanie podłoża, na którym będziemy układać płytki. Jeśli nie zostanie odpowiednio oczyszczone, zaimpregnowane czy wyrównane płytki mogą się źle układać i w efekcie szybko odpaść. Dlatego pierwszym krokiem jest oczyszczenie z pyłu, kurzu i nieczystości podłogi lub ściany oraz pokrycia ich emulsją do gruntowania. Jeśli powierzchnia jest popękana lub nierówna, dobrze jest skorzystać z wylewki samopoziomującej. Dzięki niej otrzymamy równą powierzchnię o lepszej przyczepności. Zawsze warto najpierw ułożyć płytki „na sucho”, aby sprawdzić wzór oraz miejsca, w których konieczne będzie docinanie płytek. Szpachelką wyposażoną w ząbki rozprowadzamy klej. Wykorzystując krzyżyki, ustalamy szerokość szczeliny między płytkami, które później wypełniamy fugą. Nasza ekipa przygotuje odpowiednio podłoże, ułoży płytki oraz elementy wykończeniowe jak listwy przypodłogowe, a następnie sprzątnie remontowane pomieszczenie.

Opracowanie:

Damian Kowalik Usługi Remontowo-Budowlane

Szczecinek , Armii Krajowej 27 lok. 33

  • tel. 605 618 046

Podziel się