Artykuł sponsorowany Typy i gradacja pilników oraz ich odpowiedni dobór

Typy i gradacja pilników oraz ich odpowiedni dobór

Pilniki, bez względu na materiał, z jakiego są wykonane, w jakimś stopniu niszczy płytkę paznokcia. Aby te uszkodzenia były jak najmniejsze, niezbędny jest odpowiedni dobór pilnika. Przedstawiamy typy gradacji pilników oraz radzimy, czym się kierować przy ich wyborze.

Jakie są grubości pilników?

Informację na temat grubości ziarna danego pilnika można znaleźć na samych produktach. Najczęściej spotkać można pilniki oznaczone jako 60, 80, 100, 150, 180, 240, 280 otaz 300. Wszystkie te liczby określają ilość ziaren jakie znajdują się na jednym centymetrze kwadratowym pilnika.

Im niższa jest liczba ziaren w pilniku, tym te ziarna są grubsze. Z kolei, im wyższa liczba, tym ziarna są liczniejsze i drobniejsze. O przeznaczeniu pilnika decyduje właśnie grubość ziaren – wyjaśnia ekspert reprezentujący sklep internetowy SEOL COSMETICS.

Przeznaczenie i rodzaje pilników

Pilniki, w zależności od grubości ziaren, mogą posiadać różne przeznaczenie. Wśród dostępnych rodzajów wymienić należy:

  • pilniki z oznaczeniem od 60 do 100 – bardzo ostre, nie mogą być wykorzystywane do piłowania naturalnych paznokci, ich stosowanie zaleca się tylko profesjonalistom pracującym z paznokciami przedłużanymi; pilniki od 60 do 80 używane są do skracania i nadawania kształtu paznokciom akrylowym, a 100 do skracania i nadawania kształtu paznokciom żelowym,
  • pilniki z oznaczeniem od 150 do 180 – umożliwiają wygładzanie powierzchni paznokci przedłużonych i wyrównanie miejsca, w którym znajduje się łączenie tipsa z płytką naturalną; pilniki 180 można również stosować do wstępnego skracania naturalnych paznokci.
  • Pilniki od 180 do 200 – stosuje się przede wszystkim do płytki paznokci męskich lub płytki paznokci osób starszych, ponieważ w ich przypadku jest ona twardsza,
  • pilniki 240 – wykorzystywane do skracania paznokci naturalnych,
  • pilniki 300 do 400polerki i pilniki matujące, używane do wyrównania powierzchni paznokcia,
  • pilniki 2000 d0 4000 – stosowane do nabłyszczania paznokci.

Inne ważne cechy pilników

Poza grubością ziaren, podczas wybierania pilnika warto zwracać uwagę również na jego powierzchnię cierną, ponieważ ma ona równie duży wpływ na ostrość produktu. W pilnikach rolę podkładu może pełnić gąbka, papier, plastik lub materiał. Warto wiedzieć, że najostrzejsze są pilniki, które mają podstawę z plastiku, metalu lub sklejki (im bardziej elastyczne jest podłoże, tym mniejsza jest siła nacisku, a tym samym pilnik jest delikatniejszy).

Pilniki o podstawie z papieru, ze względu na swoją miękkość, szybko się deformują i nie są zbyt ostre. Z tego powodu wykorzystuje się je do piłowania w okolicach skórek oraz do matowienia płytki paznokci.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas