Artykuł sponsorowany Tynkowanie kominów – co warto wiedzieć?

Tynkowanie kominów – co warto wiedzieć?

Dzisiejsze usługi kominiarskie, często dotyczą również działań budowlano-remontowych. Do takich można zaliczyć między innymi procesy tynkowania komina, czyli nadawania mu zarówno odpowiednich właściwości termoizolacyjnych, jak i też właściwej estetyki. Dowiedz się, na czym polega cały proces, a także, do jakich firm warto się udać!

Badanie szczelności komina, czyszczenie i założenie filtrów

Przed podjęciem działań modernizacji komina np. domu jednorodzinnego, bardzo ważne jest przede wszystkim sprawdzenie jego stanu technicznego. Mowa przede wszystkim o parametrach ciągu powietrza, izolacji termicznej, poziomu emitowania szkodliwych substancji, szczelności, a także co jest bardzo ważne drożności całego przewodu. Często zatem przed tynkowaniem kominów, należy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie innowacyjnymi sprzętami, wykorzystującymi technologię termowizyjną, a także wielokrotnie należy wdrożyć odpowiednie wkłady, czy też filtry, pozwalające na usprawnione działanie danej konstrukcji. Mowa tutaj o zabezpieczeniu wnętrza komina przez substancjami żrącymi i sadzą, co eliminują między innymi nowoczesne wkłady kominowe alu-fol! Warto je stosować, ponieważ ich gładka powierzchnia znacznie zwiększy ciąg kominowy, a to może przełożyć się nawet na zdrowszy mikroklimat w pomieszczeniach, czy też na wyższe wskaźniki oszczędności grzewczej!

Kominy wykończone tynkiem

Dzisiaj kominy mogą być wykańczane dachówkami ceramicznymi, specjalnymi blachami, a nawet kamieniem naturalnym w postaci cegiełek. Warto jednak wiedzieć, że tego typu materiały wykorzystuje się przede wszystkim wtedy, kiedy nasz komin jest wysoki i bardzo widoczny. W innych przypadkach, lepiej postawić na równie estetyczną, trwałą, a przy tym tańszą wersję tynkową. Samo tynkowanie komina przebiega bardzo podobnie, jak w przypadku ścian elewacyjnych budynków. Najlepsze firmy wykonawcze wykorzystują jednak specjalne materiały, które odporne są na wysokie temperatury, czy osadzający się brud (właściwości samooczyszczenia tynku). Najczęściej zatem kominy wykańczane są tynkami mineralnymi, akrylowymi, silikatowymi, silikonowymi, czyli cienkowarstwowymi, pod którymi znajduje się specjalna warstwa podkładowa, a na nich wyjątkowo skuteczna i uszlachetniająca farba – ponownie silikonowa. Oczywiście przedstawione rozwiązanie jest jednym z wielu, a każda firma budowlano-kominiarska, może przeprowadzać swoje prace według innych, innowacyjnych metodologii. Na takich opiera swoją działalność między innymi firma Komin-Flex, która jest ekspertem we wszystkim pracach związanych z kominami – od przeglądów, przez czyszczenie i uszczelnianie, po właśnie tynkowanie (wykańczanie estetyczne).

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas