Materiał Partnera Tynki maszynowe – czy sprawdzą się w domach jednorodzinnych?

Tynki maszynowe – czy sprawdzą się w domach jednorodzinnych?

Nakładanie tynków na powierzchnię ścian daje możliwość wzmocnienia ich i przygotowania pod dalsze wykończenie. Obecnie metodę manualnego nakładania zaprawy zastępuje tzw. tynkowanie maszynowe. W tym wypadku materiał aplikuje się na powierzchnię ścian czy sufitów za pomocą specjalistycznego agregatu. Czy taka metoda jest jednak dobrym wyborem do domów jednorodzinnych?

Jakie powierzchnie w domach wymagają tynkowania?

Zwiększenie estetyki powierzchni oraz zabezpieczenie jej przed działaniem różnych czynników zewnętrznych to główne zadanie tynków. Występują one w kilku najważniejszych wariantach, co pozwala dopasować je do charakterystyki budynku, w którym będą użyte. W domach jednorodzinnych najlepiej sprawdzają się tynki gipsowe oraz cementowo-wapienne. Pokrywa się nimi powierzchnię zarówno ścian, jak i sufitów. To właśnie te elementy konstrukcyjne wymagają tynkowania w budynkach mieszkalnych.

Przeprowadzenie prac w tym zakresie metodą ręczną to proces dość czasochłonny. Z tego powodu specjaliści tacy jak firma ADZ Construction Company stawiają na nowoczesne rozwiązania w postaci tynkowania maszynowego. Sposób ten sprawdza się zarówno w domach o niewielkim metrażu, jak i sporych obiektach – nie tylko mieszkalnych, ale i przemysłowych. Metodą maszynową można tynkować zarówno sufity, jak i ściany, wykorzystując do tego celu wspomnianą już zaprawę gipsową, bądź cementowo-wapienną. Czym jeszcze wyróżnia się tynkowanie maszynowe?


Czy tynki maszynowe w domu to dobry pomysł?

Przygotowanie ścian oraz sufitów pod dalsze wykończenie powinno być wykonane dokładnie i jednocześnie w krótkim czasie. Jest to możliwe w przypadku zastosowania tynków maszynowych. Nawet spore powierzchnie pokrywane są charakterystyczną warstwą bardzo szybko, na co wpływ ma zastosowanie agregatu tynkarskiego. Jego nieodłącznym elementem jest pistolet natryskowy, którego użycie powoduje wygodną i precyzyjną aplikację tynków na powierzchnię ścian oraz sufitów.

Metoda maszynowa sprawdza się zatem przede wszystkim w obiektach o sporej kubaturze. Nadal jednak pozostaje również korzystna dla inwestorów budujących domy jednorodzinne. Dzięki zastosowaniu tynkowania maszynowego mogą oni przyspieszyć realizację prac związanych ze wzniesieniem takiego obiektu mieszkalnego. Dobrze wykonane tynki maszynowe zapewniają dokładne pokrycie ścian i sufitów, dzięki czemu nie jest konieczne nanoszenie poprawek. Tak przygotowane podłoże nadaje się do bezpośredniego wykończenia zaledwie po niewielkim i krótkotrwałym szlifowaniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas