Materiał Partnera Trendy oświetleniowe na nadchodzący sezon

Trendy oświetleniowe na nadchodzący sezon

Nadchodzący sezon w urządzaniu wnętrz zapowiada się odświeżająco. Styl skandynawski zastąpią wreszcie po latach panowania luksusowe aranżacje w stylu kolonialnym, rozwiązania w stylu art deco, a także zaskakujące propozycje nawiązujące do lat ’60 i ’70 ubiegłego wieku. Jak te trendy będą widoczne w oświetleniu? Jakie lampy będą najmodniejsze?

Nowa wersja luksusu

Jeszcze do niedawna w aranżacji wnętrz niepodzielnie królował skromny, naturalny, pełen porządku i łatwy do utrzymania w czystości styl skandynawski. Jednak teraz osoby odpowiedzialne za wyznaczanie trendów w świecie architektury wnętrz stawiają na totalną zmianę. Styl inspirowany luksusem widać zarówno w kolorach farb, w obiciach i kształtach mebli oraz w nietypowych trendach w oświetleniu.

W sezonie 2019/2020 – a nic nie zapowiada zmiany w przyszłości – rządzić będą kolory ziemi połączone ze złotem, srebrem, marmurem i ogólnie rzecz biorąc stylem glamour. Delikatne lampy, cotton balls, niewidoczne oświetlenie podsufitowe czy industrialne żyrandole zastępują w tym przypadku pozłacane wersje tych ostatnich, „sople lodu”, kryształy w nietypowych formach czy rzeźbione lampki z dekoracyjnym kloszem.

Planując całkowitą zmianę, warto zamówić fachowców z takich firm, jak Fulmine Szymona Cybulskiego z Łodzi. Można w ten sposób przearanżować instalację oświetleniową, zmieniając ilość i położenie punktów światła. W pomieszczeniu pełnym luksusu nastrojowe, rozproszone światło lub dekoracyjne, ciężkie żyrandole należą do najważniejszych elementów wystroju.

Ekologia we wnętrzach

O ekologii mówi się bardzo dużo – ten trend zauważalny jest także we wnętrzarstwie. Od akcesoriów, przez kolory ścian, aż po meble: styl skandynawski ewoluuje w pełen roślin, jasnego drewna i białych, czystych obić ze stonowanymi kolorowymi dodatkami. W tym przypadku modne lampy mogą być skromniejsze, jeśli chodzi o design, jednak wciąż w kolorach złota, srebra, miedzi i mosiądzu. Metaliczne barwy jako dodatek idealnie współgrają z prostotą mebli oraz zielenią wybujałej roślinności!

Powrót do przeszłości

Dość oryginalnym i raczkującym wciąż stylem aranżacji wnętrz jest powrót do lat ’60 i ’70. Drugie życie zyskują stoły, krzesła i szafy „po babci”, a design z PRL osiąga status kultowego. Ważne jest, aby – w nurcie ekologicznym – renowację mebli przeprowadzić samodzielnie.

Nic tak nie współgra z tym nieco – także dziś – futurystycznym, pełnym geometrii stylem, jak ukochane w przeszłości kryształy. Takie też powinny być żyrandole oraz stojące lampy i kinkiety. Szkło – kolorowe lub przydymione – uformowane w biżuteryjne formy będzie doskonałym dopełnieniem wnętrza znanego do tej pory ze starych zdjęć.

Chaotyczna geometria

Geometryczny trend to coś dla prawdziwych koneserów. Idealnie okrągłe stoły, dodatki w paski, koła czy trójkąty, nieskazitelny porządek oraz minimalistyczne pomieszczenie to właśnie jeden z przejawów tego stylu. Świetnie sprawdzą się tu też klosze o geometrycznych formach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas