Materiał Partnera Traktorki, kosiarki i glebogryzarki – co sprawdzi się w przydomowym ogrodzie?

Traktorki, kosiarki i glebogryzarki – co sprawdzi się w przydomowym ogrodzie?

Dbanie o ogród jest niezwykle istotne, jednak kompleksowe prace w tym zakresie możliwe są jedynie przy użyciu najlepszych maszyn. Różnego rodzaju traktorki, kosiarki czy glebogryzarki wykorzystywane są do poszczególnych zadań w ogrodzie i znacznie ułatwiają wszelkie prace prowadzone na terenach zielonych. Jakie dokładnie maszyny przydadzą się do ogrodu?

Trawnik pod kontrolą

Ogród to miejsce, w którym spędzamy wolny czas, relaksując się w otoczeniu przyrody. Musi w nim jednak panować określony ład i porządek, by móc w pełni swobodnie poruszać się wśród zieleni. Dlatego tak istotne jest dbanie o odpowiedni poziom trawy. Jej koszenie jest najbardziej efektywne tylko dzięki wysokiej klasy kosiarkom renomowanych producentów, takich jak np. MTD, Wolf Garten czy Cub Cadet. Posiada je w swojej ofercie firma Dobre Narzędzia, która pomoże wybrać właściwy model. Istotna jest przede wszystkim odpowiednia moc pozwalająca na długotrwałą i sprawną pracę. Ułatwia ją również wyposażenie w pojemny kosz. Dzięki dodatkowej możliwości precyzyjnego dostosowania wysokości koszenia maszyna tego typu jest w pełni funkcjonalna i efektywna. Warto więc pamiętać o zapleczu techniczno-maszynowym naszego domu, co pozwala kompleksowo zadbać o jakość ogrodu. Sezon wiosenno-letni jest dość wymagający, dlatego dobrze jest zapewnić sobie ergonomiczne i komfortowe rozwiązanie, jakim bez wątpienia jest wysokiej klasy kosiarka. Nie jest to jednak jedyny typ maszyny, która może nam się przydać podczas prac ogrodniczych.

Specjalistyczny sprzęt

Konwencjonalne kosiarki są świetnym rozwiązaniem, jednak w przypadku ogrodów o bardzo dużych powierzchniach i zróżnicowanym ukształtowaniu terenu zdecydowanie lepiej sprawdzą się specjalne traktorki. Takie maszyny przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, jak i bardzo wymagających pasjonatów ogrodnictwa. Wszelkie prace są bardzo komfortowe nawet na sporej przestrzeni dzięki zastosowaniu wygodnego siedziska. Co ciekawe, wysokiej klasy traktorki mogą być też używane w sezonie jesienno-zimowym. Dzięki zastosowaniu zbieracza do liści w prosty sposób można zapanować nad jesiennym chaosem panującym w ogrodzie, a specjalny pług pomaga odśnieżyć plac zimą. Za pomocą specjalistycznych maszyn ogrodniczych można też przygotować odpowiednio ziemię do posadzenia w niej ziaren i sadzonek. Dla miłośników uprawy warzyw i owoców przeznaczone są glebogryzarki – funkcjonalne urządzenia efektywnie preparują glebę pod zasiew przez spulchnianie. Warto wzbogacić zaplecze techniczno-maszynowe o niezbędny sprzęt do pielęgnacji ogrodu. Nie tylko wpłynie to znacząco na jego jakość, ale też ułatwi wszelkie prace w tym zakresie.

Opracowanie:

Dobre Narzędzia PHU Dariusz Śledź

Ustka , Słupska 1

Podziel się