Artykuł sponsorowany Technologia produkcji okien drewnianych

Technologia produkcji okien drewnianych

Proces produkcji okien drewnianych zmieniał się na przestrzeni lat. Obecnie to nowoczesny system wspomagany przez zaawansowane technologie. Zanim produkt końcowy trafi do właściciela, producent okien musi zwrócić uwagę na każdy, z pozoru nawet nieistotny szczegół. W jaki sposób powstają okna? Co przesądza o ostatecznym wyglądzie produktów i ich wysokiej jakości?

Każdy etap ma znaczenie

Drewno to specyficzny materiał, który wymaga szczególnego postępowania podczas produkcji. Produkcja okien drewnianych jest bardziej skomplikowana niż w przypadku okien PVC – wymaga większej ilości prac ręcznych i skrupulatnej kontroli jakości, co również przekłada się na ostateczną cenę produktu. Na końcowy wygląd okna ma wpływ każdy, nawet najmniejszy etap produktu:

  • Wybór surowca - każdy z typów drewna ma nieco inną specyfikę, co przekłada się na późniejsze właściwości okien. Warto jednak pamiętać, że okna drewniane, dzięki nowoczesnym technikom produkcji, cechują się dobrymi parametrami niezależnie od tego, z jakiego drzewa pochodzi materiał, z którego zostały wykonane.

  • Obróbka maszynowa i impregnacja - drewno przechodzi proces profilowania i poddawane jest precyzyjnej obróbce maszynowej. Pracownicy wspierani są przez zaawansowane technologie, co gwarantuje najwyższą jakość każdego elementu.

  • Ręczna precyzja – gotowe części okien klejone są precyzyjnie przy użyciu specjalistycznej prasy. Następnie sklejone okna są oczyszczane z nadmiaru kleju, niweluje się również nieestetyczne nierówności. Gwarancją najwyższej jakości jest tu etap ręcznego doszlifowania.

  • Impregnacja i lakierowanie – jeśli drewno nie zostanie starannie zabezpieczone, to żywotność okien zostanie znacznie skrócona. Dla zapewnienia odpowiedniej trwałości należy przyłożyć się do etapu kolejnego, którym jest lakierowanie. Podkład, międzywarstwa i lakierowanie pozwalają na zabezpieczenie ich przed wilgocią i wnikaniem wody.

  • Okuwanie, szklenie i znakowanie okien - gdy lakier wyschnie, okna poddawane są dalszej obróbce: montowane są uszczelki i okucia oraz inne, dodatkowe elementy. Gotowy produkt jest pakowany, okna zabezpiecza się na całym obwodzie gąbką, narożniki osłania za pomocą kartonowych nakładek, a następnie zostają zafoliowane.

Jakość przede wszystkim

Jakość okien drewnianych jest wynikiem zaplanowanego i odpowiednio przeprowadzonego procesu ich produkcji. Na parametry i wygląd okien ma wpływ nie tylko rodzaj zastosowanego sprzętu, ale również doświadczenie pracowników.  Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie produkcji pozwala także na minimalizowanie negatywnego wpływu realizacji na środowisko. Ważne, by w przygotowaniu okien zastosować  najlepsze materiały i sprzęt oraz dołożyć wszelkich starań, by zadbać o najdrobniejsze szczegóły na każdym etapie produkcji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas