Materiał Partnera Technologia CNC – wycinanie i frezowanie

Technologia CNC – wycinanie i frezowanie

Dynamiczny rozwój technologii nie ominął oczywiście branży związanej z obróbką metali. Nowoczesne rozwiązanie, za jakie uchodzi technologia CNC, niesie ze sobą ogromne zalety. Cięcie i frezowanie wykonywane są obecnie z niespotykaną dotąd dokładnością. Wszystko dzięki sterowaniu komputerowemu. Dokąd się udać, kiedy zaistnieje potrzebna użycia tej technologii?

Profesjonalne usługi CNC – zalety

Ze względu na gabaryt i cenę maszyn przeznaczonych do obróbek typu CNC, rzadko który inwestor detaliczny może pozwolić sobie na jej zakup. Zresztą byłoby to kompletnie nieopłacalne przy małej skali zaawansowania prac. Każdy, komu zależy na doskonałej precyzji, musi udać się do specjalistycznej firmy, która posiada taki sprzęt na wyposażeniu. Mowa tu o takich zakładach jak firma  Narmod Sp. z o.o. Wizytówką takich firm jest przede wszystkim doświadczenie, dzięki któremu klienci mogą być spokojni o realizację swoich zamówień.

Jakie są jednak największe zalety obróbki metodą CNC? Przede wszystkim jest to wspominana już precyzja cięcia. Maszyny takie, do wykonywania cięć używają lasera, plazmy lub strumienia wody pod ogromnym ciśnieniem. Kolejną zaletę stanowi ogromna powtarzalność wykonywanych prac. Jako że maszyna jest zaprogramowana, nigdy nie występują tu pomyłki. Warto również wspomnieć, że dzięki tej technologii można zaprojektować obróbkę w taki sposób, aby w znacząco ograniczyć odpady. Zwieńczeniem całości obróbki jest gładka i czysta powierzchnia cięcia, której nie da się osiągnąć przy zastosowaniu pił tradycyjnych.

Co oprócz CNC?

W szerokiej ofercie firm, zajmujących się usługami obróbki metali i tworzyw sztucznych, można znaleźć nie tylko zakres związany z CNC. Firmy takie zajmują się również rozwiercaniem, szlifowaniem i obróbką cieplną. Są to usługi związane gównie w procesach wytwórczych silników oraz transformatorów. Fachowcom można powierzyć również do ostrzenia swoje narzędzia skrawające. W tym również te wykonane z węglików spiekanych. Specjalistycznie wyszkolony personel zajmie się również regeneracją uszkodzonych tłoczników, wykrojników i innych pomocy warsztatowych. Dzięki temu klienci nie są narażeni na spore koszty zakupu nowych elementów. Fachowa regeneracja znacznie wydłuża żywotność narzędzi.

Rozbudowana oferta usług jest w stanie trafić do każdego z klientów. Zarówno tych, zajmujących się produkcją masową, jak i do małych, rodzinnych warsztatów. Chodzi głównie o to, aby wszystkim rzemieślnikom ułatwić dostęp do nowoczesnych technologii. Dzięki temu klienci ostateczni otrzymują najwyższą możliwą jakość usług.

Opracowanie:

Zakład Narzędziowy Narmod Sp. z o.o.

Żychlin , Narutowicza 72

Podziel się