Materiał Partnera Takie tarasy zdecydowanie królują w Polsce

Takie tarasy zdecydowanie królują w Polsce

W nowoczesnym budownictwie tarasy przylegające do domu to wręcz element obowiązkowy. Zdarza się niekiedy, że powstają one także i w mieszkaniach na parterze. Wszystko dlatego, że jest to doskonałe miejsce zarówno do relaksu, spożywania posiłków, jak i spędzania czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu. Przydomowy taras jest też znacznie wygodniejszy niż ogrodowa altanka. Z czego i w jaki sposób najlepiej wykonać taras? O tym w artykule.

Zalety kostki brukowej

Tarasy często wykonuje się z drewna. Ale chociaż prezentują się one bardzo elegancko, ich cena, czas wykonania oraz konieczność regularnej konserwacji sprawiają, że taki rodzaj tarasu nie jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. Znacznie lepiej sprawdzi się kostka brukowa. Przede wszystkim jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na wysokie oraz niskie temperatury, deszcz, lód i wilgoć, a także ścieranie i pęknięcia. Co więcej, utrzymanie w czystości nie wymaga wiele wysiłku, lekkie zabrudzenia wystarczy zamieść, natomiast przy większych, raz na jakiś czas można wykonać czyszczenie z wykorzystaniem strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Jeśli wolimy od samego początku stosować ochronę, warto skorzystać ze środków impregnujących, które pozwolą uniknąć zabrudzeń i wyblaknięcia koloru.

Różnorodne możliwości aranżacyjne

Wbrew temu, co niektórym może się wydawać, taras z kostki brukowej nie musi być wykonany z tej klasycznej szarej, którą kojarzymy z chodników lub parkingów, ale wręcz przeciwnie. Różnorodność kształtów, rozmiarów, kolorów oraz wykończeń sprawia, że mamy możliwość nie tylko dobrać typ kostki, tak by doskonale współgrała z elewacją domu, ale też możemy stworzyć na naszym tarasie unikatową kompozycję ozdobną. Dzięki temu całość będzie prezentować się elegancko i spójnie.

Wykonanie tarasu z kostki brukowej

Chociaż proces układania kostki brukowej brzmi na prosty i niezbyt wymagający, podjęcie się tej pracy samodzielnie, szczególnie gdy nie posiadamy żadnej wiedzy na ten temat, może przynieść więcej szkody. Otóż o ile samo układanie kostki faktycznie nie jest bardzo skomplikowane, tak odpowiednie przygotowanie podłoża wymaga nie tylko doświadczenia, ale też specjalistycznego sprzętu. Firma brukarska z Libertowa Progresbruk Przemysław Martuszewski w profesjonalny sposób utwardzi grunt, dobierze odpowiedni rodzaj podbudowy, a następnie w precyzyjny sposób ułoży kostkę w wybrany wzór. Na koniec kostkę zostanie ubita za pomocą zagęszczarki, aby całość odpowiednio ułożyła się w podłożu. Zlecenie wykonania tarasu specjalistom to przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości oraz trwałości konstrukcji.

Opracowanie:

Progresbruk Przemysław Martuszewski

Libertów , Jana Pawła II 89

  • tel. 514 005 127

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas