Materiał Partnera Światło w domu, jak poprawnie korzystać z instancji elektrycznej?

Światło w domu, jak poprawnie korzystać z instancji elektrycznej?

Problemy z elektrycznością w domu nie zawsze występują z winy dostarczyciela energii elektrycznej. Czasami zdarza się, że nasza znajomość elektrozjawisk jest niewystarczająca i w zetknięciu z nadmiarem sprzętu AGD, błędy amatorskich monterów lub ludzi bez wiedzy i uprawnień wpływają na obniżenie sprawności instalacji elektrycznej. W jakich sytuacjach dnia codziennego warto skorzystać z usług firmy świadczącej usługi elektryczne?

Warto wiedzieć, iż każda instalacja elektryczna powstaje na podstawie konkretnych potrzeb użytkowników pomieszczeń, obiektów, których prace instalatorskie dotyczą.

Jakie są podstawowe rodzaje instalacji elektrycznej?

Instalacja elektryczna to nic innego, jak zespół urządzeń elektrycznych stanowiący układ, w którym przepływa prąd o niskim napięciu, czyli do 1000V prądu zmiennego i 1500V prądu stałego. W potocznym rozumowaniu tego pojęcia myślimy o sieci przewodów elektrycznych w danym budynku:

  • Mieszkaniowym
  • Gospodarczym
  • Obiekcie administracyjnym
  • Obiekcie przemysłowym
  • Instalacje w rolnictwie i w obiektach hodowlanych.

Jeśli chodzi o zasilane odbiorniki, instalację elektryczną dzieli się na:

  • Oświetleniową – tworzą ją urządzenia zasilające źródła światła, a także przenośne urządzenia grzewcze i niepodgrzewające wodę o niewielkiej mocy
  • Siłową – obejmującą urządzenia grzewcze, podgrzewacze wody i odbiorniki o dużej mocy, a także trójfazowe kuchenki grzewcze.

Korzystając z sieci elektrycznej nie myślimy o tym, czy daną sekcję, obszar instalacyjny obciążamy mocniej czy słabiej. Do czasu, kiedy „nie wyskoczą korki” nie zastanawiamy się nad sposobem podłączenia posiadanego sprzętu do sieci. Podłączamy go, aby było nam wygodnie, czasem łamiąc podstawowe zasady instalatorskie w obszarze bezpieczeństwa. Firmy instalatorskie takie, jak chociażby Usługi elektryczne i energetyczne ELPUM Damian Chrzumnicki, wraz z usługą montażu instalacji elektrycznej służą poradą, wsparciem w codziennym wykorzystaniu instalacji elektrycznej zgodnie z przyjętym projektem instalacji prądu. W razie potrzeby służą pomocą przy właściwym podłączeniu urządzeń elektrycznych domowych tak, aby ich funkcjonowanie, nie wiązało się z nieprzewidzianymi usterkami, a w najgorszym przypadku uszkodzeniami wykluczającymi je z dalszej eksploatacji.

Modernizację instalacji elektrycznej lepiej powierz specjalistom

Samodzielne instalowanie urządzeń elektrycznych, może wiązać się z przeciążeniem sieci, co w przypadku jednoczesnej pracy kilku urządzeń, może być wynikiem iskrzenia, przygasania, wybijania bezpiecznika. Czasami, dla własnego poczucia bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu użytkowania sieci elektrycznej warto zwrócić się o pomoc firmy świadczące usługi elektryczne, aby przebudowały istniejącą domową sieć elektryczną, co jest szczególnie ważne, jeśli zamierzamy otworzyć własny biznes elektrochłonny w otoczeniu naszego domu, tj. wykorzystując tę samą sieć elektryczną.

Opracowanie:

Usługi Elektryczne i Energetyczne Elpum Damian Chrzumnicki

Wyszków , Jana Kochanowskiego 57 lok. 19

Podziel się