Artykuł sponsorowany Sufity podwieszane jako termoizolacja i nie tylko

Sufity podwieszane jako termoizolacja i nie tylko

Ocieplenie mieszkania to zadanie, jakie może się wiązać z koniecznością zastosowania płyt gipsowo-kartonowych. Stosowane są one nie tylko w odniesieniu do ścian, ale również sufitów. Możemy wtedy mówić o tak zwanym suficie podwieszanym. Poza samą izolacją termiczną możemy dzięki nim zyskać kilka innych korzyści. Dowiedzmy się, z czego są tworzone sufity podwieszane, jakie są ich zalety oraz kto może pomóc nam w ich montażu.

Czym są i gdzie możemy zastosować sufity podwieszane?

Dobra termoizolacja to ważna sprawa zwłaszcza w okresie, gdy na dworze panują ujemne temperatury. Sufit podwieszany jest konstrukcją stworzoną dzięki zastosowaniu określonego dla danego pomieszczenia typu płyt gipsowo-kartonowych oraz aluminiowych stelaży i blachowkrętów. Sufity podwieszane możemy stosować w zasadzie w każdym rodzaju pomieszczeń z tego względu, że to ich montażu możemy użyć kilku ciekawych typów płyt gipsowo-kartonowych, które posiadają odmienne właściwości. Wśród nich wyróżniamy przede wszystkim płyty o zastosowaniu uniwersalnym (oznaczenie A), które służą nam głównie do tworzenia ścianek działowych. Nadają się one świetnie do pomieszczeń, gdzie poziom wilgoci znajduje się na stosunkowo niskim poziomie.

Jeśli natomiast chodzi o pomieszczenia, gdzie występuje zwiększony poziom wilgotności takich jak chociażby łazienka, to istnieje tam ryzyko pojawienia się pleśni bądź grzybów na ścianach oraz sufitach. W tym przypadku powinniśmy zdecydowanie postawić na stworzenie sufitu podwieszanego z zielonych, wodoodpornych płyt o oznaczeniu H2F. Z kolei, jeżeli chcemy zamontować sufit podwieszany w miejscach, w których znajduje się na przykład kominek, to koniecznie należy tam użyć ognioodporne płyty z włóknem szklanym, które są oznaczane literą F, a możemy to zrobić z pomocą sprawdzonej firmy Bjn-Bud z Gościcina. Dwa wyżej wymienione typy płyt gipsowo-kartonowych będące połączeniem ognioodpornej i wodoodpornej płyty FH2 to rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mieli możliwość montażu sufitu podwieszanego na poddaszach.

Zalety sufitów podwieszanych

Podstawową zaletą sufitu podwieszanego stanowi to fakt, iż jest to rozwiązanie, które w sposób bardzo profesjonalny pozwoli nam na ocieplenie domu przy pomocy wełny mineralnej, którą ukryjemy pod ową płytą gipsowo-kartonową. Dzięki temu możemy również nadać pomieszczeniom dość nietypowego wyglądu, jak również zamontować bardzo popularne w ostatnim czasie oświetlenie sufitowe. Niewątpliwą korzyścią wynikająca z postawienia na sufit podwieszany jest tutaj również możliwość ukrycia wszelkich instalacji biegnących pod naszym sufitem, a także dokonania szybszego remontu bez konieczności wyrównywania powierzchni sufitu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas