Materiał Partnera Sufit napinany i podwieszany – atrakcyjna alternatywa

Sufit napinany i podwieszany – atrakcyjna alternatywa

Tynkowany i malowany na biało sufit traci na atrakcyjności. Coraz częściej wybieramy alternatywne opcje – sufit podwieszany oraz napinany. Oferują one o wiele więcej możliwości aranżacyjnych, a tym samym też stają się integralną częścią wystroju. Mogą stanowić dekorację pomieszczenia albo maskować instalację oświetlenia, a na tym ich zalety się nie kończą. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom tych rozwiązań.

Sufit podwieszany

Sprawdzają się nie tylko w biurach i industrialnych wnętrzach. Coraz częściej możemy spotkać je w nowobudowanych domach oraz mieszkaniach. Wykonane są z płyt sufitowych i metalowych ram. Najczęściej wykorzystywane są płyty gipsowo-kartonowe, które dają największe możliwości w zakresie aranżacji – możemy je pomalować w dowolny sposób. Inne materiały to wełna mineralna, drewno, a nawet metal.

Sufity podwieszane powinna montować doświadczona ekipa remontowa, warto jednak wiedzieć, jak ten proces przebiega. Pierwszym krokiem jest przytwierdzenie metalowych ram do ścian i sufitu. Drugim – instalacja płyt na ramach i ich wykończenie. Kompleksowe usługi remontowe, w tym też montaż sufitów podwieszanych oferuje firma Mv-Vitalbud z Poznania. Jej doświadczona ekipa remontowa będzie w stanie podjąć się zlecenia każdego rodzaju: od zabudowy kartonowo-gipsowej, szpachlowania, przez montaż instalacji elektrycznej i malowanie, do układania płytek każdego rodzaju oraz paneli podłogowych.

Ogromną zaletą sufitów podwieszanych są szerokie możliwości aranżacyjne. Ich konstrukcja pozwala na stworzenie sklepienia o różnych kształtach, na przykład kopuły czy układu kilku nachodzących na siebie poziomów. Dzięki nim możemy optycznie podwyższyć lub obniżyć pomieszczenie, a więc sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dają też możliwość ukryć pewnych elementów – pod płytami znaleźć się mogą instalacje elektryczne oraz rury biegnące pod sufitem. Łatwe do zdemontowania płyty ułatwią dostęp w razie jakiejkolwiek awarii. Ponadto sufity podwieszane świetnie tłumią dźwięki i stanowią zabezpieczenie przed ogniem.

Sufit napinany

Jeśli sufity podwieszane stanowią alternatywę dla tradycyjnego rozwiązania, to sufity napinane są alternatywą dla sufitów podwieszanych. Wykonane z wytrzymałej folii PCW lub tkaniny poliestrowej produkowane są na zamówienie w wymiarach dostosowanych do konkretnego pomieszczenia. Ich montaż polega na wpięciu materiału w aluminiowe profile umieszczone na ścianach po obwodzie pomieszczenia. Sufity napinane są odporne na wilgoć, sprawdzą się więc w kuchni czy łazience. Są lekkie, a ozdobione wybraną przez nas grafiką stanowić będą niepowtarzalną dekorację. Sufit napinany może zastąpić tynkowaniemalowanie starego i popękanego sufitu – wszelkie mankamenty zasłonięte będą tkaniną.

Prace remontowe związane z instalacją sufitu napinanego trwają znacznie krócej niż w przypadku sufitu podwieszanego i są o wiele łatwiejsze. Firma remontowa będzie mogła pracować bez konieczności usunięcia z niego mebli jak w przypadku montażu płyt sufitowych. Wykona też zlecenie w ciągu kilku godzin, podczas gdy instalacja sufitu podwieszanego rwa zazwyczaj kilka dni. Tkaninę łatwo uszkodzić podczas montażu, dlatego pamiętajmy, aby to zadanie powierzać tylko doświadczonej ekipie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas