Materiał Partnera Stropy monolityczne i ich zalety

Stropy monolityczne i ich zalety

Stropy monolityczne należą do grupy stropów żelbetonowych. Wykonuje się je bezpośrednio na placu budowy, uwzględniając wszelkie zalecenia na temat rozpiętości stropu oraz rodzaju obciążenia, jakie są zawarte w projekcie. Stropy monolityczne zyskały w ostatnim czasie dużą popularność, głównie ze względu na długą listę ich zalet oraz wysoką funkcjonalność.

Strop monolityczny – jak powstaje?

Strop monolityczny musi zostać zaprojektowany zgodnie z potrzebami danego budynku, uwzględniając sposób oparcia na ścianach i układ zbrojenia. Projekt musi zwierać informacje na temat ostatecznej nośności stropu. Strop musi opierać się na solidnym deskowaniu. Obecnie zamiast drewna, bardzo popularne stało się wykorzystywanie płyt ze sklejki szalunkowej, które można wykorzystać wielokrotnie. Dlatego jeśli zdecydujemy się na wykonanie stropu monolitycznego z wykorzystaniem deski szalunkowej, warto jest zapoznać się z ofertą firm wypożyczających materiały tego typu. Jedną z takich firm jest Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, prowadzona przez Tomasza Chruściela w woj. lubelskim.

Do zbrojenia wykorzystuje się natomiast wysokiej jakości stal. Trwałość konstrukcji oraz odpowiednią izolację zapewni również odpowiedniej klasy mieszanka betonowa.

Zalety stropów monolitycznych

Stropy monolityczne wyróżniają się tym, że dają możliwość bardzo dużego kształtowania nawet w nietypowe układy, co jest bardzo ważne w nowoczesnym budownictwie. Cechują się także dużą trwałością i odpornością na obciążenia. Stropy monolityczne zapewniają też bardzo skuteczną izolację akustyczną. Charakteryzują się również niewielką grubością, dzięki czemu nie obniżają niepotrzebnie pomieszczeń. Do tego są praktyczne i łatwiejsze w montażu, bo nie wymagają posiadania specjalistycznego ciężkiego sprzętu. Dużą zaletą jest również to, że w ich przypadku nie występuje zjawisko klawiszowania. Budowlańcy cenią je za jednolitą powierzchnię, którą łatwo jest tynkować. Do tego koszty wykonania stropu monolitycznego nie obciążają mocno budżetu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas