Materiał Partnera Stolarka budowlana – czemu tak ważne jest, aby była odpowiednio zamontowana?

Stolarka budowlana – czemu tak ważne jest, aby była odpowiednio zamontowana?

Współcześnie dużą wagę przykłada się do tego, w jaki sposób budowane są nasze domy. Powszechne staje się budownictwo energooszczędne oraz pasywne, a w ich kontekście możemy dużo usłyszeń o odpowiedniej stolarce budowlanej. Nie dzieje się tak bez powodu, gdyż tworząc warstwowe, ciepłe ściany zapewniamy komfort cieplny, nie dopuszczamy do tworzenia się mostów termicznych, a ich współczynnik przenikania ciepła, szczególnie po dociepleniu jest wysoki. Okazuje się, że to właśnie stolarka budowlana, czyli okna i drzwi stanowią najsłabsze punkty w kwestii dogrzewania wnętrz i jeśli chcemy postawić na duże przeszklenia, to koniecznie jest nie tylko ich odpowiednie wybranie, ale i niezwykle dokładny montaż, gdyż zniweluje możliwość strat ciepła przede wszystkim na łączeniach pomiędzy ścianą a stolarką.

Jak wygląda montaż stolarki budowlanej?

Przede wszystkim potrzebna nam sprawdzona ekipa remontowa, która zajmie się profesjonalnym montażem. Wybór odpowiednich rozwiązań technologicznych to jedno, jednak kluczowe okazuje się już samo wymierzenie otworów okiennych, dzięki czemu możliwe będzie zamówienie okien o odpowiedniej wielkości, które po montażu będą uzupełnieniem budynku i nie będą prowadzić do powstawania strat ciepła. Montaż stolarki budowlanej czyli właśnie okien oraz drzwi powinien być przeprowadzany przez doświadczonych fachowców. W ten sposób mamy pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i będzie spełniać swoją rolę w każdym calu. W czasie budowy domu, właśnie montaż stolarki okiennej i drzwi sprawia, że kończymy kolejny etap i uzyskujemy stan surowy zamknięty.

Wpływ stolarki na budynek

Każda polecana firma budowlana wskaże nam, że dobór odpowiedniej stolarki budowlanej powinien opierać się właśnie na jej parametrach związanych z przepuszczalnością ciepła, jednak mają one również odpowiednie wskaźniki w ochronie przeciwpożarowej czy wentylacji. Wpływają na wilgotność i temperaturę. Dopiero połączenie wielu elementów sprawia, że nasz dom będzie odpowiednio trwały i bezpieczny, a przyczyni się do tego m.in. stolarka okienna. Montaż powinien być przeprowadzony w odpowiednim czasie, gdy stan tworzonego budynku na to pozwala, jak również z zachowaniem najwyższej staranności i dokładności. W ten sposób z pewnością stworzymy prawdziwy, ciepły dom dla naszej rodziny.

Opracowanie:

Usługi Budowlane Robert Dejneka

Chełm , Lipowa 24

  • tel. 797 721 817

Podziel się