Materiał Partnera Stary parkiet, jak nowy! Dowiedz się, jak szybko to osiągnąć

Stary parkiet, jak nowy! Dowiedz się, jak szybko to osiągnąć

W wielu kamienicach, urzędach, czy przychodniach, można spotkać się z pięknymi drewnianymi parkietami, które zwracają swoją uwagę solidnością, a także wysoką jakością materiału konstrukcyjnego. Niestety wielokrotnie są to podłoża użytkowane przez nawet kilkanaście lat, dlatego ich powierzchnia może być matowa i szorstka, a w elementach struktury, pojawiać się mogą różnego rodzaju szczeliny, pęknięcia i rysy. Pytanie, które nasuwa się inwestorom, brzmi, czy należy takie parkiety wymienić? Odpowiedź powinna być przecząca! Dowiedz się, dlaczego…

Nowe parkiety są bardzo drogie

Zrywanie starych parkietów, odnawianie wylewek pod nimi, zakup nowych parkietów, czy paneli, a następnie ich montaż, to czynności, które generują olbrzymie koszty, zwłaszcza jeśli chcemy postawić na produkty klasy premium. Po co zatem marnować duże środki finansowe na coś, co możemy wykonać w cenie niskiej, a przy tym bez konieczności przeprowadzania szerokich działań remontowych? Dzisiaj istnieją bowiem na rynku nowoczesne firmy parkieciarskie, które oferują renowacje podłóg, w tych z wysokiej jakości drewna. Z ich usług w ciągu kilku ostatnich lat, skorzystali zarządcy drewnianych, wiejskich kościołów; miejskich urzędów; wspomnianych przedszkoli i biurowców; a także setki właścicieli domów, mieszkań oraz przede wszystkim kamienic, gdzie parkiety były najpopularniej stosowane!

Uproszczony etap odnowy parkietu

Odnowa parkietu np. w domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych, to działanie, które nie powinno być dłuższe, niż kilka, a czasem kilkanaście godzin – w zależności od stanu technicznego podłoża. To w pierwszym kroku jest dokładnie oczyszczane specjalnymi preparatami tak, aby usunąć nie tylko kurz i zwykłe zabrudzenia, ale także te, które „wżarły” się w strukturę drewna. Pozwala to przejść profesjonalnym firmom to kolejnego etapu – cyklinowania parkietu. Jest nim nic innego jak, jego szlifowanie specjalnymi maszynami, które zdzierają warstwę wierzchnią podłoża. W przypadku wysokiej jakości drewna, taki zabieg nawet w najmniejszym stopniu go nie uszkadza. Pozwala mu jednak nadać niesamowitą gładkość. Kolejnymi procesami, jest szpachlowanie, czyli wypełnianie szczelin, rys i pęknięć, specjalnym pyłem na bazie wysokich jakościowo żywic, bądź pyłem po właśnie wspomnianym szlifowaniu drewna. Najczęściej działanie to potrzebne jest do stabilizacji szczelin między klepkami parkietowymi. Ostatnimi procesami renowacyjnymi, które przeprowadzają uznane firmy, jest lakierowanie, olejowanie i woskowanie parkietu. To te czynności pozwalają nadać powierzchni dodatkowej gładkości, blasku, a także kolorystycznej intensywności. Zabezpieczają one również parkiet przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV, czy szybkim osiadaniem się brudu!

Postaw zatem na odnowę, a nie wymianę, podejmując z firmą KONTE zajmującąc się także projektowaniem i montażem podłóg wraz z wylewkami!  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas