Artykuł sponsorowany Standardy domów drewnianych.

Standardy domów drewnianych.

Budowa domu to złożony proces podejmowania wielu decyzji począwszy od wyboru projektu oraz firmy wykonawczej, a skończywszy na jego umeblowaniu. Warto więc zwrócić uwagę na standardy domów drewnianych oferowane przez polskie firmy. Wybierając profesjonalnego wykonawcę projektu, możemy oszczędzić dużo czasu i w bardzo krótkim czasie cieszyć się nowym miejscem zamieszkania.

Jakie standardy domów drewnianych są dostępne na polskim rynku?

Mamy już pozwolenie na budowę, projekt domu oraz wykonawcę. Nadszedł czas, by zdecydować w jakim standardzie chcielibyśmy wybudować nasz drewniany dom. Ekspert z koszalińskiej firmy ITS  tłumaczy:

Najbardziej popularny standard podziału domów drewnianych to podział związany z kosztami eksploatacji. Wyróżniamy domy drewniane:

  1. Ekonomiczne – dostępne dla większości inwestorów, zapewniają dobrą jakość za przystępną cenę. Mogą występować w dwóch wariantach, w zależności od użytych materiałów.
  2. Energooszczędne – potrzebują do ogrzewania nie więcej niż 40 kWh na metr kwadratowy w ciągu roku. Zastosowanie na przykład wełny mineralnej powoduje, że ciepło jest dłużej zatrzymywane w domu. Latem wełna zapobiega przenikaniu wysokich temperatur do wnętrza. Równocześnie w domu jest dobra wentylacja i ściany „oddychają”.
  3. Pasywne wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi ścian zewnętrznych. Posiadają też wiele rozwiązań, których zadaniem jest zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji domu. Ich roczne zapotrzebowanie na energię do ogrzewania nie przekracza 15kWh na metr kwadratowy.

Kolejny podział drewnianych domów następuje ze względu na standard wykończenia. Tutaj można wyróżnić:

  1. Dom gotowy z zewnątrz, do wykończenia wnętrz, bez instalacji.
  2. Dom w stanie deweloperskim z instalacjami.
  3. Dom pod klucz, czyli gotowy do wprowadzenia.

Na końcową cenę domu mają wpływ następujące parametry:

  •  
  • Konstrukcja budynku i dachu- im bardziej skomplikowana tym cena jest wyższa.
  • Ilość dodatkowych elementów, tzn. balkony, wykusze czy też loggie.
  • Powierzchnia przegród zewnętrznych oraz wewnętrznych.
  • Lokalizacja budowy.
  • Elementy wykończenia.

Wybór standardu domu drewnianego.

To klient decyduje jaką kwotę chce wydać na zakup domu, co wiąże się oczywiście ze standardem, na który się zdecyduje. Każdy użytkownik domu jednorodzinnego chciałby cieszyć się niskimi kosztami eksploatacji i komfortem mieszkania we własnym domu. Czynniki ekonomiczne często znacząco wpływają na naszą decyzję o wyborze standardu domu, w którym będziemy mieszkali. Warto jednak bardzo dokładnie przemyśleć czego oczekujemy od wyposażenia naszego gniazda i czy wydanie większej kwoty nie zwróci się nam po kilku latach użytkowania. Inwestycja w dobre wykończenie przez profesjonalną firmę to pewność, że dom zostanie oddany w terminie i zgodnie ze standardem, który wybraliśmy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas