Materiał Partnera Sprzedaż oraz transport kruszywa z FHU Marcin Gasiuk

Sprzedaż oraz transport kruszywa z FHU Marcin Gasiuk

Kruszywo to materiał wykorzystywany między innymi w budownictwie. To dzięki nim powstają zaprawy budowlane, podjazdy czy drogi. Znajdują również swoje zastosowanie w ogrodnictwie i pracach przydomowych. Różne rodzaje kruszywa wraz z transportem w wybrane miejsce oferuje FHU Marcin Gasiuk. Dostępny asortyment oferowany jest przez firmę w konkurencyjnych cenach.

Czym są kruszywa?

Kruszywo jest to sypki materiał o ziarnistej budowie. Do kruszyw zalicza się przede wszystkim żwir, piasek, gryz, otoczaki oraz pospółkę. Dzięki swoim właściwościom wykorzystuje się je głównie w budownictwie, ale również w ogrodnictwie czy pracach okołodomowych. Kruszywo pozyskiwane jest głównie dzięki pracy kopalni. Drugim, bardzo ekologicznym sposobem pozyskiwania materiału jest recykling – najczęściej przerabiany ponownej obróbce jest gruz, dzięki czemu ograniczone zostają odpady budowlane. Wyróżniane są różne rodzaje kruszywa, ze względu na wielkość ziaren:

  • drobne – o wielkości mniejszej lub równej 4 mm,
  • grube – o wielkości ponad 4 mm,
  • o ciągłym uziarnieniu – mieszanka grubych i drobnych ziaren,
  • tzw. wypełniacze – ziarna, które mogą przejść przez sito,
  • naturalne – ziarna pochodzenia rzecznego i lodowcowego o wielkości od 0 do 8 mm.

Kruszywo to materiał, który wymaga odpowiedniego sprzętu do przewożenia. Zazwyczaj kupowany jest w dużych ilościach, których nie udźwignie zwykły samochód osobowy. Firma FHU Marcin Gasiuk zajmuje się sprzedażą kruszywa nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla osób indywidualnych. Sprzedawane surowce są najwyższej jakości oraz w bardzo konkurencyjnych cenach. Ponadto, firma świadczy usługi transportowe, dzięki temu klient nie musi martwić się dodatkowo transportem towaru w wyznaczone miejsce.

Zastosowanie kruszyw

Kruszywa wykorzystuje się przede wszystkim do tworzenia mieszanek budowlanych. Ten surowiec to około 70% objętości betonu. W zależności od jego rodzaju wykorzystywane są różne rodzaje kruszyw, najczęściej żwiru i bazaltu lub granitu. Kruszywa takie jak piasek, wykorzystuje się również do wykonywania zapraw murarskich, mas budowlanych oraz podsypek.

Kruszywo takie jak otoczaki często znajduje swoje zastosowanie w ogrodnictwie. Dzięki naturalnemu wygładzeniu idealnie sprawdzą się jako ozdoba oczka wodnego lub rabat kwiatowych. Nadają one naturalnego wyglądu oraz podkreślają design ogrodu. Innym zastosowaniem kruszywa jest wysypywanie np. żwiru lub piasku pomiędzy drzewami i krzewami, tworząc naturalne tło dla roślin. Oprócz walorów estetycznych, w miejscach posypanych kruszywem nie będzie rosnąć trawa oraz chwasty. W poszukiwaniu dużego wyboru kruszywa warto sprawdzić FHU Marcin Gasiuk i przekonać się o dobrej jakości produktów w korzystnej cenie.

Opracowanie:

Marcin Gasiuk FHU

Ossówka 178

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas