Artykuł sponsorowany Sprzedaż i naprawa akumulatorów hydraulicznych w firmie Prembud

Sprzedaż i naprawa akumulatorów hydraulicznych w firmie Prembud

Akumulatory hydrauliczne są istotnym elementem układów, bo mają wpływ nie tylko na działanie siłowników, ale i całego mechanizmu. Ich rolą jest magazynowanie cieczy roboczej pod wysokim ciśnieniem. Jednocześnie kumulują w sobie energię hydrauliczną, mającą zastosowanie wielu rodzajach prac budowlanych i przemysłowych. Sprzedażą, przeglądem oraz naprawą tego typu akumulatorów zajmuje się firma Prembud.

Zastosowanie akumulatorów hydraulicznych

Akumulatory niejednej osobie kojarzą się z prądem, który zasila samochody. Istnieje jednak inne źródło energii generowane przez hydraulikę. Akumulatory hydrauliczne występują pod postacią zbiorników ze sprężonym azotem. Specjalna membrana oddziela gaz od cieczy, by oddziaływały swoim ciśnieniem na siebie. Zastosowanie nadwyżki energii pozyskanej w trakcie procesu pozyskiwania jej poprzez ciśnienie zachodzi za pomocą pompy. To ona przekazuje jej nadmiar do danego elementu maszyny. Zadaniem akumulatora jest też tłumienie drgań podczas obrotu wałka. Azot w sprężonej postaci stabilizuje ciśnienie w momencie jego wychwycenia, by mogło pójść dalej do zasilanego elementu. Takie akumulatory znajdują zastosowanie w wielu zasilaczach hydraulicznych, używanych np. w dźwigach, betoniarkach i podnośnikach.

Naprawa akumulatorów hydraulicznych

Poprawne działanie urządzenia polega na tym, że w akumulatorze hydraulicznym gromadzi się płyn pod ciśnieniem, które jest równoważony przez ciśnienie azotu. W przypadku dużego poboru energii, ciśnienie oleju spada i jest wypychane z powrotem przez gaz. Dlatego ważne jest jego odpowiednia ilość. Jak mówi pracownik firmy Prembud:

w akumulatorach hydraulicznych należy dbać o prawidłowe ciśnienie azotu, bo przy zbyt niskim poziomie może dojść do uszkodzenia np. z powodu zniszczenia membrany.

Sprawdzanie szczelności oraz napełnianie azotem jest więc podstawowym zakresem napraw. Prócz tego należy dbać o dobrą jakość oleju, bo np. taki z dużą zawartością wody może powodować korozję. Innym problemem jest za duża zawartość w nim węgla oraz cząstek stałych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas