Materiał Partnera Sprowadzanie maszyn budowlanych używanych na specjalnie zamówienie

Sprowadzanie maszyn budowlanych używanych na specjalnie zamówienie

 Polska technologia budowlana opiera się w dużej mierze o wykorzystywanie przez przedsiębiorstwa maszyn używanych. Nie oznacza to jednak tego, iż wyróżniają się one osłabioną wydajnością, czy też, że są starszych generacji. Wiele z urządzeń, które trafia na nasz krajowy rynek wtórny, to bowiem maszyny zaledwie kilkuletnie. Aby jednak zakupić np. koparki kołowe, czy też walce drogowe, w atrakcyjnej cenie, a właśnie o niepowtarzalnej jakości, jak na pojazdy używane, warto podjąć współpracę ze specjalistycznymi firmami zajmującymi się sprowadzeniem technologii budowlanych m.in. z Niemiec!

Dlaczego warto sprowadzać maszyny budowlane używane na specjalne zamówienie?

Sprowadzanie maszyn budowlanych na specjalne zamówienie to znacznie korzystniejsza opcja pod względem czasu poszukiwań, a także ceny danych sprzętów/pojazdów, w porównaniu z zakupami w różnego rodzaju komisach. Wielokrotnie bowiem firmy budowlane podpisują z dealerami specjalne umowy na pierwszeństwo przy zakupie maszyn, co skutkuje możliwością wyboru tych o najmniejszym poziomie wyeksploatowania, czy tych o najkorzystniejszej cenie relatywnej do generacji danej technologii. To między innymi, aby „zwalczać” takie rynkowe zjawisko, powstały nowe usługi, polegające na wyszukiwaniu na zagranicznych rynkach określonych koparek, czy innych sprzętów budowlanych dla klienta, po uwzględnieniu wielu warunków i potrzeb zamawiającego.

Cały proces polega zatem na dedykowanej i spersonalizowanej obsłudze. W takim modelu pracy różnych dealerów maszyn budowlanych, każdy klient – czy to właściciel olbrzymiej spółki, czy małej firmy – traktowany jest na takich samych zasadach. Jeśli chodzi zaś o największe zalety takiego rozwiązania, należy podkreślić, iż wielokrotnie specjalistom z takich firm, jak JARPOL PHU, udaje się znaleźć koparki kołowe, ładowarki kołowe, koparko-ładowarki, koparki gąsienicowe, minikoparki, miniładowarki, walce drogowe, równiarki, rozściełacze do asfaltu, samochody ciężarowe, spycharki, ciągniki siodłowe, czy podnośniki i osprzęt, o bardzo niskim przebiegu. Tu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rynek niemiecki – firmy budowlane naszych zachodnich sąsiadów, bardzo często, nawet co 3-5 lat wymieniają całą swoją flotę, co jest okazją dla rozwijających się technologicznie polskich przedsiębiorstw!

JARPOL PHU posiada duży wybór maszyn na placu, różnych marek tj. CAT CATERPILLAR, LIEBHERR, KOMATSU, HITACHI, TEREX/SCHAEFF i wiele innych. Firma zajmuje się sprzedażą maszyn nie tylko na zamówienie od 2000 roku.  Firmę wyróżnia profesjonalne  podejście do każdego klienta.

Jak wygląda personalizowanie zamówienie na maszyny używane sprowadzane?

Sprowadzanie maszyn używanych z rynku np. niemieckiego, francuskiego, czy włoskiego, jest dzisiaj bardzo szybkie oraz opłacalne. Firma podejmująca się tego działania, nie tylko wyszukuje danego pojazdu/sprzętu, ale także zajmuje się wszystkimi działaniami przewozowymi, czy rejestracyjnymi, wraz z opłaceniem podatków, czy przetłumaczeniem dokumentów. Sam proces składania zamówienia, przypomina zaś projektowanie np. domu – klient dokładnie określa bowiem wszystkie parametry maszyny, lub też ich zakres, wskazując m.in. rocznik, przebieg, moc, czy cenę. W taki sposób dana technologia dostosowywana jest do klienta, a nie na odwrót! Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze firmy zajmujące się sprowadzaniem maszyn budowlanych na specjalne zamówienie, bez problemu znajdują pojazdy marek: YANMAR, BOBCAT, CATERPILLAR, WACKER NAUSON, KOMATSU, czy najbardziej popularnych w Polsce LIEBHERR, HITACHI, JCB, CASE i VOLVO!

Opracowanie:

Jarpol Renata Baran

Jeziorko 5

Podziel się