Materiał Partnera Sposoby na ozdobne wykończenie wnętrza w ofercie firmy Houserwis

Sposoby na ozdobne wykończenie wnętrza w ofercie firmy Houserwis

Odpowiednio dobrane wykończenie ścian lub sufitów ma wpływ na aranżację całego pomieszczenia. Wykonanie tego typu prac powinno być przeprowadzone starannie – z dbałością o najmniejsze detale. To właśnie gwarantuje firma Houserwis, której siedziba znajduje się w Nowym Dworze Gdańskim. Decydując się na jej usługi remontowe, możemy być pewni profesjonalizmu, a tym samym uzyskania efektownie wyglądającej przestrzeni.

Inspiracja antycznym stiukiem

To sposób wykończenia ścian, rzadziej sufitów, znany już od czasów starożytnego Rzymu, a spopularyzowany zwłaszcza w okresie renesansu oraz baroku. Niemniej jednak obecnie ponownie powraca do wnętrz – także mieszkań i domów. Mianem stiuku określa się wyprawę tynkarską, która w oryginalnej wersji występowała w odmianie wapiennej bądź gipsowej. Współcześnie jednak są dostępne jako gotowe, cienkowarstwowe produkty, a bazę w nich stanowi akryl lub wapno. Choć ich układanie na powierzchniach jest o wiele szybsze i prostsze, nadal jednak wymaga wprawy, jaką mają fachowcy z firmy Houserwis z Nowego Dworu Gdańskiego. Odpowiedni dobór materiałów przez pracowników sprawi, że ściany pomieszczenia nabiorą eleganckiego i dekoracyjnego charakteru. W zależności od rodzaju stiuku oraz sposobu jego wykończenia można uzyskać efekt zarówno delikatnego połysku, gładkości, jak i matu. Warto zaznaczyć, że stiuk to doskonały zamiennik dla zwykłych płytek ceramicznych w łazience lub kuchni.

Modne tynkowanie ścian

Inny rodzaj prac wykończeniowych, jakie oferuje firma Houserwis swoim klientom, to niezwykle popularne tynki ozdobne. Wynika to z faktu ich uniwersalności, ponieważ nadają się do nakładania na różne podłoża, poczynając od cegły i betonu, na płytach gipsowo-kartonowych oraz drewnopochodnych kończąc. To idealny sposób na proste, a zarazem efektowne wykończenie ścianek działowych wznoszonych w technologii suchej zabudowy, w czym również specjalizują się pracownicy Houserwis. Ze względu na liczne odmiany tynków można wyróżnić:

  • strukturalny – pozwala tworzyć różnorodne wzory na powierzchni;
  • ciągniony – charakteryzuje się ziarnistą powierzchnią;
  • zacierany – poprzez zacieranie pacą uzyskuje delikatną fakturę;
  • mozaikowy – zawiera wypełnienie w postaci drobnych kamyczków.

Ostatni z wymienionych, podobnie jak stiuk, idealnie nadaje się do wnętrz narażonych na działanie wilgoci oraz pary wodnej.

Oryginalne zdobienia sztukaterią

Ten sposób wykończenia wnętrza został zaczerpnięty ze stylu pałacowego, niemniej jednak na przestrzeni wielu lat doczekał się niechlubnych imitacji. Stąd też obecnie są postrzegane nieco sceptycznie przez właścicieli domów i mieszkań. Mimo to należy zaznaczyć, że profesjonalnie wykonane przez firmę Houserwis nadadzą pomieszczeniom takim jak salony czy też spore przedpokoje unikatowego charakteru. Tego rodzaju elementy ozdobne mogą stanowić między innymi obramowania drzwi, okien, listwy przypodłogowe i przysufitowe, rozety, czy też gzymsy nad kominkiem. To dekoracyjne ornamenty żłobione w opisywanym już wcześniej stiuku, ale obecnie częściej dostępne już w formie gotowych do zamocowania komponentów z gipsu, żywicy poliestrowej lub styropianu. Standardowo występują w kolorze białym, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, abym malować je na dowolną barwę.

Opracowanie:

Houserwis Jarosław Palczewski

Kępiny Małe 43 lok. 2

Podziel się