Materiał Partnera Specjalna pompa do ciepłej wody użytkowej – czym się wyróżnia?

Specjalna pompa do ciepłej wody użytkowej – czym się wyróżnia?

Podgrzewanie wody to ważna kwestia w większości obiektów użytkowych. W tym zakresie specjaliści proponują kilka rozwiązań, a jednym z nich jest zastosowanie profesjonalnej, powietrznej pompy ciepła do wody użytkowej. Warto jednak poznać dokładnie zasadę jej działania oraz parametry, co pozwoli podjąć decyzję o jej ewentualnym montażu. Czym zatem charakteryzuje się tego typu pompa pozwalająca na uzyskanie ciepłej wody użytkowej?

Ciepło odpowiednio przetworzone

Znajdujące się w konkretnym pomieszczeniu ciepłe powietrze może z być z powodzeniem przetworzone. Wymagane jest jednak zastosowanie specjalistycznej pompy, dzięki której uzyskuje się podgrzaną do pożądanych temperatur wodę użytkową. Co ciekawe, przy wykorzystaniu odpowiednio ułożonych przewodów pompa może pobierać także ciepłe powietrze z innych pomieszczeń, co znacząco wpływa na jej funkcjonalność i możliwości. Warto również zwrócić uwagę na eksploatację takiej pompy – w jaki konkretnie sposób jest ona w stanie funkcjonować?

Nowoczesne pompy powietrzne do ciepłej wody użytkowej mogą pracować w trybie automatycznym. W takim wypadku działanie opiera się na specjalnym regulatorze, który pozwala na uzyskiwanie optymalnych temperatur wody i włączanie wentylatora w momencie, gdy staje się to niezbędne. Właściwym montażem tego typu pomp zajmie się firma ZUHP Kamiz, która od wielu lat świadczy kompleksowe usługi hydrauliczne i wykonuje instalacje sanitarne oraz grzewcze. Czym jeszcze wyróżnia się rekomendowana przez fachowców pompa powietrzna do ciepłej wody użytkowej?

Doskonała metoda ogrzania wody

W poszczególnych modelach pompy do ciepłej wody użytkowej wykorzystuje się różnego rodzaju zbiorniki. Spora ich pojemność znacząco wpływa na komfort użytkowania, dlatego warto postawić na pompę o wysokich parametrach w tym zakresie. Nad odpowiednią temperaturą wody użytkowej czuwają niezwykle precyzyjne czujniki, a całe urządzenie zapewnia możliwość podgrzewania nawet do 65 stopni Celsjusza. W przypadku chęci uzyskania jeszcze wyższego ciepła wody użytkowej należy przemyśleć montaż dodatkowej grzałki elektrycznej.

Pompa powietrzna charakteryzuje się przede wszystkim wytrzymałością, a jej cechą główną jest także wysoka wydajność. Niewielki poziom hałasu emitowanego przez pracujące urządzenie sprawia, że z powodzeniem może być ono instalowane nie tylko na zewnątrz, ale też w pomieszczeniach znajdujących się w obiekcie. Takie rozwiązanie gwarantuje także spore oszczędności w zakresie podgrzewania wody użytkowej, dlatego warto je rozważyć, a montaż zlecić specjalistycznej firmie.

Opracowanie:

Kamiz. ZUHP. Kamieński Z.

Ciasne , Zielona 36

  • tel. 606 116 820

Podziel się