Materiał Partnera Spalarnie odpadów komunalnych - wady i zalety - czemu istotna jest automatyzacja i odpylanie spalin?

Spalarnie odpadów komunalnych - wady i zalety - czemu istotna jest automatyzacja i odpylanie spalin?

W dzisiejszych czasach produkowane są ogromne ilości śmieci. Generują je zarówno prywatne gospodarstwa domowe, jak i szpitale i inne instytucje. Jednak możliwości ich przechowywania są ograniczone. Ze względów ekologicznych spalanie odpadów samo w sobie może wydawać się niekorzystne. Jednak nowoczesna automatyka przemysłowa oraz systemy odpylania spalin i odsiarczania, stanowią ochronę dla środowiska i czynią te procesy ekologicznymi.

Jakie zalety ma spalanie odpadów komunalnych?

Zakłady przemysłowe, takie jak spalarnie odpadów muszą działać zgodnie z zachowaniem najwyższych norm stawianych przez prawo unijne oraz polskie. Szczególnie ważna jest tu ochrona środowiska i wdrażanie odpowiednio dopasowanych, nowoczesnych rozwiązań. Zaletą takiej spalarni może być jej dodatkowe wykorzystanie. Co to znaczy? Może mieć ona bowiem funkcję elektrowni, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w czasie spalania wytwarzana jest energia elektryczna lub cieplna. Niekwestionowaną zaletą jest fakt mniejszej ilości odpadów, które są szkodliwe dla środowiska, a dodatkowo w czasie ich utylizacji zyskujemy możliwość wytworzenia energii, czyli możemy czerpać z nich korzyści. Dodatkowo popioły, które pozostają po spalaniu mogą być wykorzystywane przez budowlańców.

Kluczowe jest aby system ochrony środowiska w takich spalarniach był odpowiednio zaprojektowany i stworzony zgodnie z jej potrzebami. W ten sposób można zwiększyć poziom wydajności, zautomatyzować część procesów, jak również skutecznie ochraniać środowisko naturalne, przed niekorzystnym działaniem produktów ubocznych spalania. Spełniając najbardziej rygorystyczne normy możemy mieć pewność, że taka spalarnia będzie czymś korzystnym z punktu widzenia gospodarowania odpadami, jak i gospodarczego.

Jakie wady mają spalarnie odpadów?

Jeśli chodzi o wady to najczęściej wymienia się, że budowa odpowiedniej spalarni śmieci może być kosztowna, a w niektórych przypadkach również jej późniejsze użytkowanie okazuje się nieekonomiczne. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby każdy z jej elementów został dopasowany do indywidualnych potrzeb, podłączony i sprawdzony przez profesjonalistów. Firma z doświadczeniem taka jak Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki zagwarantuje nam wysoką jakość i wskaże na możliwości poprawiające rentowność takiego przedsięwzięcia, które jest skuteczna metodą dla ochrony środowiska, dla którego dużym zagrożeniem są coraz liczniej składowane śmieci. Inwestycja z pewnością będzie miała duże znaczenie dla zmniejszenia rozmiarów wysypisk, na które

Opracowanie:

Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki sp. z o.o.

Ostrów Wielkopolski , Krotoszyńska 35

Podziel się