Artykuł sponsorowany Solutions4Ad pomaga zoptymalizować koszty zużycia energii

Solutions4Ad pomaga zoptymalizować koszty zużycia energii

Rosnące z roku na rok koszty energii i gazu sprawiają, że warto dokonać dokładnej analizy ich zużycia i w miarę możliwości znaleźć korzystniejszą ofertę. Firma Solutions4Ad ze Szczecina to specjaliści od optymalizacji kosztów. Zespół profesjonalnych doradców pomaga firmom oraz klientom indywidualnym zmniejszać wydatki związane ze zużyciem gazu i prądu elektrycznego.

Porównanie cen energii to za mało

Wiele osób prywatnych oraz właścicieli firm w poszukiwaniu oszczędności ogranicza się jedynie do zestawienia cen oferowanych przez dostawców energii i gazu. Wyniki takiego porównania bez przeprowadzenia dokładnego audytu w niczym nam nie pomogą – mówi doradca z firmy Solutions4Ad ze Szczecina. Nasi pracownicy wykonują dla klientów specjalistyczne analizy, które bardzo dokładnie przedstawiają zużycie prądu i gazu w czasie. Tylko szczegółowe badanie może pomóc w znalezieniu alternatywnej, korzystniejszej oferty – dodaje.

Oferta dla firm i klientów indywidualnych

Doradcy z Solutions4Ad pomagają obniżać koszty zużycia energii zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym. Audyty energetyczne dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych znacznie się różnią.

W przypadku gospodarstw domowych bierzemy pod uwagę przede wszystkim zużycie prądu i gazu w cyklu dobowym i rocznym, a następnie sprawdzamy jak wpływa ono na ponoszone koszty. Bardzo często zdarza się, że niedopasowany plan taryfowy powoduje na przykład znaczące zwiększenie opłat za gaz w sezonie grzewczym – mówi doradca.

U klientów biznesowych bierze się pod uwagę także dodatkowe czynniki. Umowy dla przedsiębiorców zazwyczaj są rozliczane w inny sposób niż w przypadku gospodarstw domowych – inaczej liczy się koszty dystrybucji oraz nakładana jest opłata handlowa. Wykonując audyt energetyczny dla firm zwracamy uwagę na wszystkie czynniki wpływające na zużycie gazu i energii. Oprócz cyklu dobowego i rocznego są to także cykle produkcji, sezonowość branży, sezony urlopowe i wiele innych – wylicza doradca z Solutions4Ad.

Na podstawie audytu specjaliści szukają sposobów na zmniejszenie kosztów przez zmianę taryfy, dostawcy, lub montaż instalacji fotowoltaicznych. W przypadku tej ostatniej opcji firma Solutions4Ad oferuje także kompleksowe doradztwo, finansowanie i realizację.

Jakie korzyści przynosi analiza energetyczna w Solutions4Ad?

Na podstawie przeprowadzonego audytu lub analizy doradca przedstawia klientowi rekomendację. Polega ona na przedstawieniu propozycji zmian w dostawach energii i gazu. W zależności od wyniku badania może to być zmiana taryfy, zmiana dostawcy albo wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Firma Solutions4Ad zawsze kieruje się kilkoma najważniejszymi kryteriami, takimi jak stawka, niezawodność i gwarancja stałej ceny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas