Materiał Partnera Solidne fundamenty – roboty ziemne od podszewki

Solidne fundamenty – roboty ziemne od podszewki

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga dobrego rozplanowania i zatrudnienia najlepszych specjalistów. Pierwszy krok to uzyskanie wszystkich potrzebnych zezwoleń. Gdy formalności są załatwione, rozpoczynają się pierwsze prace fizyczne, nazywane robotami ziemnymi. Dlaczego roboty ziemne są tak ważne z punktu widzenia sukcesu przedsięwzięcia? Gdzie znajdziemy doświadczonych specjalistów? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w artykule.

Roboty ziemne

Pierwsze prace na placu budowy mają za zadanie odpowiednio przygotować podłoże do postawienia na nim budynku. Mowa tutaj między innymi o wykarczowaniu krzaków i innej roślinności oraz usunięciu wierzchniej warstwy ziemi roślinnej o grubości mniej więcej 15-30 cm. Następny krok to wyrównanie i niwelacja terenu. Na tym etapie warto wykonać badania gruntu, żeby sprawdzić jego strukturę i nośność – dzięki temu dowiemy się, jak podłoże zniesie nacisk. Pierwsze prace na placu budowy dzielimy więc na:

  • przygotowawcze i porządkowe, które polegają na usunięcie wierzchniej warstwy ziemi oraz na karczowaniu i wycince;
  • podstawowe, czyli niwelacje, ukształtowanie terenu oraz wykopy przestrzenne i wąskoprzestrzenne;
  • wykończeniowe, czyli wykopy pod stropy i ławy, wyrównanie skarp;

Roboty ziemne powinny zostać wykonane przez fachowców, którzy dysponują nowoczesnym sprzętem. Znajdziemy ich w renomowanej firmie Waspol z Radomia, w województwie mazowieckim. Firma świadczy kompleksowe usługi związane z robotami ziemnymi, wyburzaniem budynków, utwardzaniem i niwelacją terenu oraz zajmuje się transportem kruszyw.

Solidne fundamenty

Fundamenty muszą być duże i wytrzymałe, aby przenosić obciążenia i nie doprowadzić do nierównego osiadania domu. Dobrze wykonane fundamenty chronią również konstrukcję przed pękaniem, zarysowaniem oraz zawilgoceniem. Wszelkie prace ziemne związane z fundamentami powinna wykonywać doświadczona ekipa, która dysponuje koparkami i innymi profesjonalnymi maszynami.

Właściwie wykonane roboty ziemne są niezwykle ważne dla powodzenia całego budowlanego przedsięwzięcia. Ich celem jest dokładne przygotowanie podłoża, na którym stanie nasz wymarzony dom. Dlatego nie lekceważmy tego istotnego etapu prac! Pamiętajmy, żeby postawić na godnych zaufania fachowców, którzy specjalizują się w robotach ziemnych, mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt oraz cieszą się zaufaniem wśród klientów.

Opracowanie:

Usługi Transportowo-Budowlane Waspol Michał Waśniewski

Radom , Królowej Jadwigi 6A lok. 2

Podziel się