Materiał Partnera Ślusarz konstrukcji stalowych – czym się zajmuje?

Ślusarz konstrukcji stalowych – czym się zajmuje?

Usługi ślusarskie stanowią bardzo szeroki zakres prac o różnym charakterze. Wielu z nas ślusarz może kojarzyć się wyłącznie ze specjalistą od zamków drzwiowych, jednak jego działalność dotyczy różnych obszarów. Doświadczenie ślusarza może być przydatne w wielu sektorach – zarówno w przemyśle konstrukcyjnym, jak i motoryzacyjnym. Z całą pewnością warto zapoznać się z zakresem usług, jakie świadczyć może ten fachowiec.

Profesjonalna obróbka ślusarska

Jednym z obowiązków ślusarza jest wykonywanie obróbki materiałów metalowych. Wykonanie obróbki musi być wykonane z najwyższą dokładnością, ponieważ elementy te muszą pasować do urządzeń, w których będą wykorzystywane. Ślusarz podczas obróbki posługuje się specjalistycznymi narzędziami, takimi jak szlifierki, polerki czy też spawarki. Jednym z kluczowych zadań spawacza jest obróbka metali, która w dużej mierze polega na skrawaniu. Skrawanie polega na nadaniu danemu przedmiotowi pożądanego kształtu i wymiarów poprzez usunięcie nadmiaru materiału. Obróbkę materiału można podzielić na dwa rodzaje – obróbkę wiórową, do której zaliczyć można toczenie, wiercenie czy też frezowanie oraz obróbkę ścierną, czyli szlifowanie i polerowanie. Coraz częściej do obróbki wykorzystuje się obrabiarki CNC, ponieważ pozwalają one na precyzyjne i powtarzalne obrabianie elementów.

Wykonawstwo konstrukcji stalowych

Jedną ze specjalizacji ślusarza może być również wykonywanie konstrukcji stalowych. Konstrukcje wykonane w zakładzie ślusarskim możemy „spotkać” w naszym codziennym życiu. Są to wszelkiej maści elementy konstrukcyjne do budynków, ale także detale, które są niezbędne do prac wykończeniowych. Ślusarz może zająć się wykonawstwem bram i ogrodzeń na specjalne zamówienie, a także stworzeniem balustrad i poręczy. Możliwości obróbki metalu są naprawdę szerokie, jednak ważne jest, aby prace zlecić zaufanemu specjaliście.

Usługi ślusarskie na najwyższym poziomie

Wysoka jakość wykonania ma szczególne znaczenie podczas prac związanych z obróbką metali i wykonawstwem konstrukcji stalowych. Dlatego też zadania tego typu powinniśmy zlecić rzetelnej firmie takiej jak Stal Bud Zakład Ślusarsko Budowlany Grzegorz Kłos. Jednostka specjalizuje się w szeroko pojętych usługach ślusarskich, zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę w tym zakresie. Dobrze wyposażony park maszynowy, a także zatrudnianie wyspecjalizowanych pracowników, są gwarancją, że każde zlecenie będzie wykonane z największą dokładnością. Dzięki temu firma może pochwalić się wieloma owocnymi współpracami zarówno z przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi.

Opracowanie:

Stal Bud Zakład Ślusarsko Budowlany Grzegorz Kłos

Wieliszew , por. Przedpełskiego 1A

  • tel. 695 935 816

Podziel się