Materiał Partnera
Ślusarstwo artystyczne – alternatywa dla masowej produkcji

Ślusarstwo artystyczne – alternatywa dla masowej produkcji

Rynek konstrukcji stalowej oferuje szeroki wybór produktów, które znajdują zastosowanie w naszych domach. Bramy, płoty, zadaszenia – możemy wybierać spośród setek wzorów i kolorów. Jednak nawet wtedy nie mamy pewności, że znajdziemy rozwiązanie pasujące do naszego domu. Lub takie, które będzie wyróżniać się na tle innych w sąsiedztwie. Możemy w takiej sytuacji skorzystać z usług ślusarza artystycznego.

Czym jest ślusarstwo artystyczne?

Jest to dziedzina metaloplastyki, w której stosowaną techniką jest obróbka metali na zimno. Ślusarstwo artystyczne obejmuje kucie, wyginanie, skręcanie, zwijanie, cięcie, wytłaczanie, wyklepywanie, piłowanie, wiercenie oraz łączenie.

Waldemar Telakowiec od dwudziestu pięciu lat prowadzi w Ząbkach firmę, której główną część działalności stanowi właśnie ślusarstwo artystyczne. Uzupełnienie oferty stanowią usługi ślusarskie z zakresu ślusarstwa ogólnego oraz budowlanego. Poszerzenie specjalności firmy o kowalstwo zwiększa zakres prowadzonych przez nią usług – dzięki temu oferowane produkty mogą być wyposażone w elementy kute.

Wyrobami ślusarstwa artystycznego mogą być zarówno niewielkie przedmioty dekoracyjne oraz użytkowe w postaci świeczników i żyrandoli, jak i  duże elementy metalowe – bramy, ogrodzenia i płoty, balustrady.

Zalety oraz zastosowanie ślusarstwa artystycznego

Zlecenia, które zrealizuje doświadczony w swoim zawodzie ślusarz, mają zapewniona gwarancję wysokiej jakości. To zadowolenie klienta, spełnienie jego oczekiwań znajduje się na pierwszym miejscu. Dodatkowo bezpośredni kontakt z wykonawcą usługi daje nam pewność, że zadanie zostanie wykonane sprawnie i terminowo.

Niewątpliwą zaletą ślusarstwa artystycznego jest nasz wpływ na kształt powstającego produktu. Nie ogranicza nas w tym przypadku asortyment sklepu, a jedynie wyobraźnia projektanta. Wykwalifikowani pracownicy zatrudnieni przez Waldemara Telakowca będą w stanie podjąć się każdego zlecenia – niezależnie od tego, czy będzie to montaż balustrad, czy też wykonanie skomplikowanych konstrukcji stalowych.

Usługi ślusarskie znajdują zastosowanie nie tylko w elementach elewacyjnych i na zewnątrz domu, ale również w środku. Niezwykle popularne są obecnie metalowe konstrukcje mebli. Szczególnie dobrze prezentują się one w wnętrzach urządzonym w stylu industrialnym bądź loftowym, gdzie ich surowość doskonale komponuje się z minimalistycznym wystrojem.

Ślusarzowi możemy więc zlecić na przykład wykonanie designerskich regałów metalowych, które stanowić będą prostą, ale niezwykłą ozdobę. Podobnie efektowne będą misternie kute meble ogrodowe – w zależności od wzornictwa sprawdzą się zarówno na nowoczesnym tarasie, jak i w bardziej rustykalnej altanie ogrodowej.

Opracowanie:

Waldemar Telakowiec Ślusarstwo Artystyczne

Ząbki , kard. Wyszyńskiego 20

Podziel się