Materiał Partnera Słupki betonowe – do czego służą?

Słupki betonowe – do czego służą?

Siatka ogrodzeniowa, poza najbardziej znanym zastosowaniem (czyli ogrodzenie domu) może być wykorzystana w wielu innych celach – zarówno tymczasowych, jak i stałych. Do zamontowania takiej siatki konieczne są słupki betonowe. Słupki betonowe są najlepszą podporą dla siatki ogrodzeniowej jak i dla innych rodzajów ogrodzeń.

Chcąc cieszyć się trwałym i mocnym ogrodzeniem, niezależnie od tego czy chodzi o ogrodzenie domu, czy też sadu, działki czy lasu, należy postawić na mocne słupki betonowe. Takie słupki wykonuje i sprzedaje firma Probeton Szymon Pruszyński. Firma ta zajmuje się produkcją słupków betonowych od ponad dwudziestu lat. Słupki wykonane są rzetelnie, produkuje się z mocnego betonu z dodatkiem kruszywa. Ponadto zbrojone są  belką z drutu.

Słupki betonowe z siatką – co warto ogrodzić?

Jednak siatka i słupki betonowe mogą służyć do wydzielania pewnych obszarów. Bardzo popularnym zastosowaniem siatki ogrodzeniowej, jest siatka leśna. Chroni ona uprawy leśne, sady, a nawet autostrady – by nie wybiegały na nie dzikie zwierzęta. Jak informuje ekspert budowalny, doświadczony pracownik firmy Probeton Szymon Pruszyński montaż siatki ogrodzeniowej, wymaga wsparcia za pomocą słupów. Z kolei najlepsze wsparcie zapewniają słupki betonowe. Takie ogrodzenia najchętniej wykorzystywane są w sadownictwie.

Siatka wspierana słupami betonowymi spokojnie może służyć za rozwiązanie stałe, jako że dobrej jakości siatka oraz najwyższej klasy słupy betonowe wykazują odporność na czynniki zewnętrzne.

Słupki betonowe do siatki ogrodzeniowej

Chociaż istnieje kilka rodzajów materiałów, wykorzystywanych do produkcji słupków ogrodzeniowych, ekspert z wyżej wspomnianej firmy Probeton Szymon Pruszyński najbardziej poleca beton. Dlaczego? Otóż jedynym materiałem, wykazującym ewentualnie nieco lepsze właściwości niż beton jest kamień, jednak kamień jest znacznie droższy. A osoby wybierające siatkę ogrodzeniową, często decydują się na nią z powodu niższej ceny, trudno zatem żeby inwestowały z kolei w bardzo drogie słupki. Słupki z betonu sprawdzą się idealnie jako wsparcie siatki ogrodzeniowej, ponieważ beton (poza kamieniem) wykazuje najlepsze właściwości – jest odporny na uszkodzenia, czy też na wszelkie czynniki atmosferyczne, jak słońce, wiatr czy deszcz. Słupki betonowe wpisują się w modną współcześnie stylistykę minimalizmu i surowości. Beton opleciony liśćmi bluszczu czy innej rośliny będzie wyglądał pięknie i estetycznie. Nie bez znaczenie jest również fakt, że zarówno słupki betonowe, jak i siatka ogrodzeniowa są łatwe w montażu.

Opracowanie:

Probeton Szymon Pruszyński

Jankowice 3

Podziel się