Artykuł sponsorowany Skuteczne połączenia w budownictwie przemysłowym – konstrukcje żelbetowe

Skuteczne połączenia w budownictwie przemysłowym – konstrukcje żelbetowe

Współczesne rozwiązania stosowane w przemyśle muszą nie tylko spełniać wymogi techniczne i użytkowe, ale również powinny być odpowiedzią na potrzeby innowacyjne poszczególnych projektów. Choć materiał budowlany, jakim jest żelbet, został po raz pierwszy użyty już w XIX wieku, to okazał się uniwersalnym produktem, znajdującym szerokie zastosowanie również obecnie w przemyśle. To często podstawowy budulec i obowiązkowy element budowy.

Niezbędne cechy potrzebne do otrzymania idealnego połączenia

Żelbet to połączenie betonu i zbrojeń stalowych, lub jednego elementu stalowego – wkładki stalowej. To współdziałanie cech jednego i drugiego materiału sprawia, że jest on idealnym budulcem w wielu konstrukcjach budowlanych. Beton, choć przenosi naprężenia ściągające, to jego wytrzymałość na rozciąganie jest już bardzo mała. Stal zaś, przenosi naprężenia rozciągające. To sprawia, że połączenie materiałów, jakim jest żelbet, daje pożądane możliwości w budownictwie. O zaletach tego materiału, jako jednego budulca opowiedzieć mogą eksperci z firmy TKB-BUD z Siedlec. Dzięki wysokiej wytrzymałości na ściskanie i rozciąganie materiału, dzięki któremu powstaje wiele możliwości dowolnego kształtowania elementów, budulec staje się często najlepszym rozwiązaniem stosowanym w przemyśle. Żelbet to materiał dużo bardziej wytrzymały niż zwykły beton. Powstały z połączenia betonu i stali budulec jest ogniotrwały, odporny na wszelkie obciążenia, czynniki zewnętrzne i niezawodny przy budowaniu skomplikowanych brył oraz odporny na korozję.

Szerokie zastosowanie materiału

Żelbetowe roboty, konstrukcje, ławy – zastosowanie w budownictwie przemysłowym, stworzonego materiału jest bardzo szerokie. Dzięki możliwościom, jakie daje budulec przy jego użyciu tworzone są budynki mieszkalne, wiadukty, porty lotnicze, stadiony, mosty i biurowce. Jego zastosowanie wykorzystywane jest również przy budowie wysokich kominów i silosów. Fundamenty, ściany i stropy, budowane przy użyciu żelbetonu, to trwałe konstrukcje, odporne na działanie zewnętrznych czynników. Szczególnie istotne jest zastosowanie materiału w nietypowych budowlach, o wyjątkowym kształcie, takich jak pomniki. Dodatkowym atutem jest stosunkowo niska cena budulca, wynikająca z powszechnie dostępnych materiałów składających się na budowę żelbetu. Ich połączenie jest zaś możliwe dzięki odpowiedniej przyczepności stali do betonu. Duża swoboda i wiele możliwości w zastosowaniu materiału dają okazję do tworzenia wyjątkowych budowli.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas