Materiał Partnera Siatka leśna – dobry sposób na ogrodzenie terenów o dużej powierzchni

Siatka leśna – dobry sposób na ogrodzenie terenów o dużej powierzchni

Siatka leśna, wbrew temu, no wskazuje jej nazwa, nie jest stosowana jedynie do ogradzania terenów leśnych. Produkt ten znakomicie sprawdzi się również w wielu innych przypadkach. Siatka leśna może służyć za ogrodzenie stałe lub tymczasowe. Jakie są jej największe zalety? Jak przebiega montaż siatki leśnej i kto się nim zajmuje? Wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej!

Gdzie można zastosować siatkę leśną?

Ogrodzenie danego terenu to dobry sposób na wyznaczenie jego granic czy też zabezpieczenie przed wtargnięciem na niego osób niepowołanych. W większości przypadków decydujemy się na to dobrowolnie, choć w niektórych sytuacjach montaż płotu wymagany jest przez prawo. Przykładem mogą być place budowy, które bezwzględnie muszą zostać odgrodzone od reszty otoczenia. Inwestorzy chętnie stosują wówczas ogrodzenia tymczasowe takie jak siatka leśna właśnie.

Sitaka leśna może służyć też do ogrodzenia terenów uprawnych, leśnych, pól, łąk czy działek o dużej powierzchni. Jak informuje specjalista z firmy Barts-Bud – produkt ten ma wiele zalet. Przede wszystkim siatka leśna jest znacznie tańsza od typowej siatki ogrodzeniowej. Funkcjonalne płot możemy mieć już za 14zł za metr bieżący, wliczając w to cenę montażu. Siatka leśna wyróżnia się też wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest wytrzymała i nie rdzewieje. Nie trzeba jej również w żaden sposób konserwować.

Jaką siatkę leśną wybrać?

Decydując się na montaż siatki leśnej, należy określić jej wysokość oraz wielkość oczek. Ta pierwsza powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Ogrodzenie na plac budowy musi mieć przynajmniej 1,5 metra wysokości, natomiast do zabezpieczenia np. łąki przed dzikimi zwierzętami wystarczy niższy płot. W tym przypadku konieczne będzie również zastosowanie siatki leśnej o małych oczkach. We wszystkich innych zaś, możemy zdecydować się na ich większy rozmiar.

Montaż siatki leśnej

Montaż siatki leśnej nie nastręcza wielu problemów. Zazwyczaj zajmują się nim firmy, które oferują sprzedaż tego typu ogrodzenia. Koszt usługi liczony jest według cennika danego przedsiębiorstwa. Jak przebiega instalacja siatki leśnej? W ziemię wkopuje się drewniane słupy, które rozmieszczone są od siebie w odległości od 2 do 3 metrów. Następnie przy pomocy skobli przyczepia się do nich siatkę, pamiętając o tym, by ogrodzenie było odpowiednio naprężone. Przy pomocy minikoparki lub innego specjalistycznego sprzętu, montaż siatki leśnej przebiega bardzo szybko. Zazwyczaj ogrodzenie gotowe jest jeszcze tego samego dnia.

Opracowanie:

Barts-Bud Sp. z o.o.

Kanie , Maciejkowa 13

  • tel. 601 813 586

Podziel się