Materiał Partnera Siatka Ledóchowskiego. Co to takiego?

Siatka Ledóchowskiego. Co to takiego?

Chcesz znaleźć tanią i wielozadaniową siatkę metalową? Siatka Ledóchowskiego nadaje się do wypełniania stalowych balustrad, zbrojenia tynków, tworzenia systemów wentylacyjnych czy projektowania architektury ogrodowej. Produkowana z blachy stalowej jest nie tylko atrakcyjna cenowo, ale też trwała i naprawdę wytrzymała. Poznaj wszystkie jej zalety i szerokie zastosowanie.

Krótka charakterystyka siatki Ledóchowskiego

Siatka Ledóchowskiego jest jedną z siatek technicznych. Spośród innych produktów tego typu wyróżnia ją to, że powstaje ona z arkusza blachy, a nie z drutu. Ażurowa struktura tego rodzaju ze względu na metodę jej wykonywania bardzo często określana jest, jako cięto-ciągniona.

Jakie są najważniejsze cechy omawianego wyrobu? Siatka Ledóchowskiego jest dość tania i wielozadaniowa. I mimo że na ogół wykorzystuje się ją do zbrojenia tynków na domach – zarówno w budownictwie, jak i pozostałych gałęziach usług znajduje też inne zastosowanie.

Szerokie zastosowanie siatki Ledóchowskiego

Siatkę Ledóchowskiego najczęściej wykorzystuje się do zbrojenia tynków. Tworzy ona warstwę, która chroni ścianę przed uderzeniami, a w konsekwencji – pęknięciami. Jeśli planujesz przeprowadzić remont domu wiedz, że dzięki wspomnianej siatce zapewnisz nakładanym tynkom trwałość i odporność. Co ważne, możesz ją użyć wewnątrz budynku oraz na ścianach zewnętrznych. Radzi sobie w każdych warunkach i zmiennych temperaturach.

Jej niewątpliwą zaletą jest szeroka oferta wariantów, w jakich jest dostępna. Możesz wybrać zarówno odpowiednią grubość blachy, jak i optymalną wielkość oczek w siatce. Poza tym produkt sprzedawany jest w rolkach, co ułatwia jego transport. Czy siatka Ledóchowskiego ma jakieś inne zastosowania? Otóż okazuje się, że tak.

Niektórzy korzystają z niej w trakcie ocieplania budynków za pomocą styropianu. A że siatki cięto-ciągnione produkowane są z blach ocynkowanych, stalowych, ale też nierdzewnych  – bardzo często powstają z nich designerskie elementy wyposażenia wnętrz. – Siatki cięto-ciągnione wykorzystywane są przy produkcji różnego rodzaju obiektów architektury zewnętrznej oraz wyposażenia wnętrz. Powstają z nich meble i ciekawe w designie elementy ochronne. Możemy zapewnić, że konstrukcje budowane na bazie naszych siatek są wytrzymałe i charakteryzują się długim okresem użytkowania – przekonuje przedstawiciel firmy METALZBYT z Poznania.

Nietypowe wykorzystanie omawianej siatki jest więc dość zaskakujące. Ze wskazanego materiału powstają ścienne okładziny, różne meble, aranżacje sklepowe i wystawowe czy przeciwsłoneczne osłony.

Podziel się