Materiał Partnera Serwis podnośników. Co warto wiedzieć?

Serwis podnośników. Co warto wiedzieć?

Praca na wysokościach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Urządzenia te muszą być nie tylko solidne, lecz także bezpieczne. Należą do nich przede wszystkim podnośniki, które pozwalają pracownikom wysokościowym wykonywać powierzone obowiązki bez ryzyka. Aby pracowały niezawodnie, muszą być w dobrym stanie technicznym. Dlatego ważny jest regularny serwis podnośników. Co warto o nim wiedzieć?

 

Jakie podnośniki są przydatne przy pracach wysokościowych?

Do najczęściej używanych podnośników zaliczają się nożycowe, masztowe, teleskopowe i teleskopowo-przegubowe. Wybranie odpowiedniego jest uzależnione od tego, jakie zadania chce się wykonywać z wykorzystaniem takiego sprzętu.

Podnośniki nożycowe mogą być używane do pracy wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Jest to możliwe dzięki ich niewielkim rozmiarom – mogą spokojnie zmieścić się w drzwiach, są też lekkie. Sprawdzają się w pracach prowadzonych wewnątrz centrów handlowych, magazynów czy hal produkcyjnych.

Podnośniki masztowe mają równie niewielkie rozmiary. Znakomicie sprawdzają się w małych pomieszczeniach przy wysokich regałach magazynowych. Mogą być używane także w pracach na zewnątrz budynku.

Ramię podnośnika teleskopowego może się obracać wokół własnej osi, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Ten rodzaj podnośników sprawdzi się na dużych wysokościach oraz w trudno dostępnych miejscach.

Jak mówi ekspert z firmy Mateco Polska – przedstawiciela marki Genie w Polsce – podnośniki teleskopowo-przegubowe są również niezwykle mobilne i mogą z powodzeniem zastępować rusztowanie w sytuacji, gdy ściana budynku wymaga naprawy. Ramię podnośnika teleskopowo-przegubowego także ma funkcję obrotu.

 

Kiedy podnośnik wymaga serwisowania?

 

Jak mówi ekspert, podnośniki różnego typu są sprzętem naprawdę solidnym i wręcz niezawodnym. Praca przy ich pomocy musi być w pełni bezpieczna, dlatego te urządzenia są niezwykle wytrzymałe. Jednak czasem konieczna jest wymiana wyeksploatowanych części do podnośników lub naprawa samego urządzenia.

Właściciele tego typu sprzętu mogą się zdecydować na serwis podnośników u specjalistów, którzy oferują stałą obsługę. Korzystając z takiego rozwiązania, zyskują oni pewność, że w każdej sytuacji awaryjnej otrzymają niezbędną pomoc. Nie muszą się też obawiać o dostępność części i inne sytuacje, które przerwą ciągłość wykonywania prac z wykorzystaniem podnośnika.

Warto pamiętać, że w serwisie można naprawić podnośnik będący wciąż na gwarancji, jednak profesjonalne firmy z tej branży oferują również pomoc po upłynięciu tego okresu. Co ważne dla właścicieli starszych maszyn, w dobrym punkcie naprawczym można również znaleźć części zamienne do tych podnośników, które nie są już produkowane, więc ewentualny problem będzie można zawsze łatwo rozwiązać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas