Artykuł sponsorowany Sensoryczne place zabaw

Sensoryczne place zabaw

Dzieci są ciekawe świata – to nie ulega żadnej wątpliwości. Codziennie przekonują się o tym rodzice, którzy muszą odpowiadać na setki pytań dziennie. Nie ma w tym oczywiście niczego dziwnego, ponieważ stanowi to kolejny z etapów rozwoju dziecka. Aby proces ten mógł przebiegać w sposób jak najlepszy, warto go urozmaicić. Szczególnie przydatne są w tym przypadku miejsca, których dzieci mogą odkrywać nowe rzeczy za pomocą sensorycznych doznań.

Nauka poprzez zabawę – nawierzchnie sensoryczne

Wszyscy postrzegamy i interpretujemy świat za pomocą zmysłów. Ich odpowiednia stymulacja szczególnie potrzebna jest w okresie dzieciństwa. To właśnie wtedy wiele z dostrzeżonych przedmiotów i obiektów jest po prostu nowością. Aby ułatwić rozwój sensoryczny swoich dzieci, współcześni rodzice mają do wyboru naprawdę sporo możliwości. Mowa tu przede wszystkim o sensorycznych placach zabaw. Czym różnią się one od tych standardowych. Tym, że ich nawierzchnia oraz przymocowane do niej atrakcje zaprojektowane są z myślą o pełnieniu jednej, zasadniczej funkcji. Chodzi oczywiście o jak najlepsze wspieranie rozwoju. Cechą charakterystyczną sensorycznych placów zabaw jest to, że obiekty przymocowane są do nawierzchni w sposób trwały.

Zapewnia to dzieciom odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Najczęściej spotykanymi zabawkami na tego typu placach są przestrzenne zwierzęta, tunele oraz półkule. Sensoryczne place zabaw wymagają od ich projektanta użycia materiałów najbezpieczniejszych i odznaczających się najwyższą jakością. Do firm producentów takich zdecydowanie zalicza się firma DBR Bezpieczne Nawierzchnie, która dzięki swojemu doświadczeniu od lat zapewnia najlepsze wyposażenie dla wyjątkowych placów zabaw. Produkty firmy w ogromnej mierze przyczyniają się do właściwego rozwoju najmłodszych poprzez poznawanie świata za pomocą zmysłów. Dlaczego jest to aż tak ważne?

Sensoryczne place zabaw – co zyskują dzieci?

Odkrywanie świata przy pomocy zmysłów ma jedną bardzo istotną funkcję. Wymaga ogromnego skupienia i stałej współpracy pomiędzy poszczególnymi zmysłami. Współpraca między wzrokiem a dotykiem, czy między wzorkiem a słuchem zmusza organizm do wytworzenia w mózgu dziecka nowych połączeń nerwowych. Powoduje to, że rozwój dziecka jest nie tylko prawidłowy, ale również szybszy.

Nawierzchnie sensoryczne wyróżniają się przede wszystkim swoją wyraźną strukturą, która jest namacalna i wymusza na dziecku wyciąganie odpowiednich wniosków. Wydajna współpraca zmysłów daje również najmłodszym bazę do kształtowania i odkrywania w sobie unikalnych umiejętności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas